Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1 évben többször is szoktam...

1 évben többször is szoktam úgy lenni, hogy amikor megjön a havim, hatalmas gyomor fájdalommal társul. Van rajtam kívül más is így? És ha igen megtalálták a gondot?

Figyelt kérdés
Ilyenkor semmilyen gyógyszer nem segít, a fájdalom úgy múlik el ahogy a menstruációm. Szoktam lázas is lenni. Voltam orvosnál, a nőgyógyász mindent rendben talált. Szerinte ez belgyógyászati probléma, a hasi ultrahangon is minden rendben volt. Nekem azt mondták akkor kéne ultrahangra menni amikor görcsölök, igen ám de nem mindig jön így meg, és időpontra kell menni. Mostanra félek az 5 naptól, olyan fájdalommal jár. Ilyenkor minden fáj ami a hasamban van, lép, máj. Minden. Hatalmas fájdalommal jár. Senkinek nem kívánom.

2015. jún. 17. 05:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is, még vvécére sem tudom menni, mert üvöltök a fájdalomtól.


Ennek az az oka, hogy menzesz alatt a hasi vérbőség növekszik, minden hasi szerved jobb vérellátottságú, így érzékenyebb mindenre, gyorsabban, intenzívebben működik. Ennyi az oka, hihetetlen, hogy ezt orvosok nem képesek megmondani neked.

2015. jún. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1: Én is azt tapasztalom, hogy az orvosok sokmindent titkolnak. Mintha nem értem, hanem ellenem lennének. Üdítő kivételek vannak természetesen.
2015. jún. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Sajnos az ember nem tudja, az ilyen orvos nem is ért a szakmájához, vagy csak arra élvez, hogy stresszeli a pácienst és ide-oda küldözgeti? Hogy egy nőgyógyász ezt ne tudja??!! Ez egy nem is ritka menstruációs tünet a vérzés mellett. Nekem pl a lábam ilyenkor fáj egész le a térdemig, illetve a beleim, főleg az alhasamban, de mintha késsel leszúrtak volna. Mozogni se nagyon tudok néha tőle. Mind a vérbőség miatt van.

A menzesz amúgy is olyan zűrzavart képes okozni a gyomorban, hogy sokan hánynak menzeszkor (velem is megesik).


Nem tudom, mire gondolt a nődoki, milyen belgyógyászati probléma ez? És az ultrahangos mit gondolt, mi fog változni, ha görcs közben jön a páciens?

2015. jún. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mostanában azon a nyomon vagyok, hogy az ételintolerncia okoz menstruációs panaszokat. Talán erre gondolt.

De miért nem magyarázza el? Kérted, hogy magyarázza el?

2015. jún. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, de az se belgyógyászatra tartozik. Azt egy UH nem mutatja ki. Gasztroenterológiára kell menni akkor egy intolerancia-vizsgálatra.

Amúgy nem az intolerancia okozza a panaszokat, hanem a menzesz erősíti fel az intoleranciát, ha arról van szó.

2015. jún. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a hozzászólásokat, picit azért megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. Az igazság az, hogy még mindig fel vagyok háborodva az orvoson, teljesen hülyének néztek, mintha ilyen nem is létezne. Az ételre most nagyon figyelek, mit egyek, mit ne, mert nagyon félek, hogy gond lesz a következő havimnál:S Nem tudok rájönni mi okozza, olyan mintha spontán jönne. Szörnyű fájdalom. Nagyon köszönöm mindenkinek aki írt, az együtt érzést, és a jó tanácsokat:))
2015. jún. 17. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
A Gaps-étrendet olvasd el!
2015. jún. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem hallottam még róla, megtetszett:) Ki próbálom, remélem segít:))
2015. jún. 18. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!