Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden a felfázás miatt van?

Minden a felfázás miatt van?

Figyelt kérdés
most vagyok először felfázva, és a menszeszemnek pénteken kéne megjönnie, ha pontos akar lenni, de úgy tudtam, felfázásnál alap, hogy majd késni fog. Nekem meg ma jött meg, 2 nappal előbb, de nem tudom, mi ez, mert csak pici vér volt, meg mikor pisilésnél megtöröltem véres volt, de azóta meg csak barnás.. Ez most ilyen pecsételő vérzés a felfázás miatt, és később jön meg normálisan, vagy esetleg a felfázás rosszabbik tünete, amikor az vérzéssel jár? (bár maga a pisi nem volt véres) a hasam viszont olyan jelleggel fáj, mint amikor megjön
2015. jún. 17. 18:20
 1/3 A kérdező kommentje:
a felfázásra már szedek gyógyszert és jobb a helyzet
2015. jún. 17. 18:21
 2/3 anonim ***** válasza:
A "felfázás" a legtöbb esetben csupán eufémia, szépítő kifejezése annak, hogy nemkívánt baktériumok (többnyire széklet-eredetűek) jutnak be a hüvelybe (sokszor a nem megfelelő fehérnemű viselése által). A hideghatásnak (mint a szó szoros értelmében vETT felfázásnak) vajmi kevés szerepe van a dologban.
2015. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A "felfázás" a legtöbb esetben csupán eufémia, szépítő kifejezése annak, hogy nemkívánt baktériumok (többnyire széklet-eredetűek) jutnak be a hüvelybe"

Nem bántás tényleg, de a "felfázásnak" a bakteriális húgyhólyaghurutot szokták hívni és ezt sokan összekeverik a hüvelyi fertőzéssel.

Amikor kórokozók jutnak a hüvelybe és fertőzést okoznak, azt hüvelyi fertőzésnek hívják és a tünetei a nagyobb mennyiségű folyás, esetleg büdös folyás, égő-viszkető érzés.

Ha kórokozó jut a húgyutakba és az okoz egy gyulladást, az gyakori vizelési ingerrel, fájdalmas vizeléssel, esetleg véres vizelettel, alhasi fájdalommal járhat.

A kettő nem ugyanaz.

De ezt tényleg nem piszkálásból írtam, csak a dolgok tisztázása miatt, hogy senki ne keverje össze a kettőt.

És abban valóban igazad van, hogy a hidegnek ehhez vajmi kevés köze van. A hideg max. gyengíti az immunrendszert, de a fertőzést, a gyulladást maga a kórokozó okozza és nem a hideg.


És kedves kérdező! Nem alap dolog, ha valaki beteg, akár felfázása vagy megfázása, vagy bármilyen fertőzés-gyulladás van a szervezetében, hogy az hatással legyen a menstruációs ciklusára. Én voltam már sokszor beteg az életemben, de az soha semmilyen formában nem hatott a ciklusomra. Tehát nem késett, nem maradt ki, vagy nem jött meg előbb.

Szóval nem gondolnám, hogy összefüggésbe kéne hozni a betegségeddel. Most ekkor jött éppen meg.

2015. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!