Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám nem vesz komolyan? Ez...

Anyukám nem vesz komolyan? Ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdődött de eddig szinte semmiség volt, ezért sem aggódtam.A csiklóm meg van kicsit dagadva éésa hugycsövem vége szúr, viszket, vizelés után éget.Felfázásra gyanakodtam de nem fáj az alhasam, derekam, viszont sűrűbben érzek vizelési a leg furcsább hogy a vizelés egyáltalán nem fáj csak utána éget.Leginkább éjszaka érzem és emiatt alig tudok aludni.Ezért is akartam orvoshoz fordulni de amikor elmondtam anyának azt mondta biztos semmi komoly majd elmúlik.Ezen nagyon felidegesítettem magam mert nem tudok aludni ettől annyira zavaró és úgy érzem mintha már kicsit feljebb az alhasam környékén is érezném.De az lehet hogy csak azért van mert hétvégén kéne megjönnie.Ez a másik gond.Úgy vagyok vele hogy ha anyát nem érdekli akkor elmegyek egyedül a nőgyógyászhoz de hétfőn rendel és éb akkor pont menstruálok.Nagyon ciki úgy odaállítani? Várjam meg inkább amíg elmúlik? És nőgyógyászhoz menjek ezzel vagy a háziorvoshoz hogy vizeletmintát vegyen?

15/l



2015. júl. 9. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Hogy itt minden korodbeli ennyire hipochonder és nyafogós? :D Ne olvasgassatok annyi webbeteget meg hasonlókat, jó?

Valószínűleg egy nagyon enyhe felfázásod van, ezzel még kár orvoshoz rohangálni. Igyál sok vizet, teát, szedj tőzegáfonya-kapszulát és ha romlana a helyzet, mondjuk nagyon fájna, vér lenne a vizeletedben, pár nap alatt se javulna, akkor menj orvoshoz.

Nőgyógyászhoz nincs értelme, főleg ha menstruálsz. Nem azért, mert ciki, hanem mert ha nem feltétlenül életbevágó, nem tud megvizsgálni. Háziorvos se tud sokat tenni, ez elsősorban urológus hatásköre. És vizeletmintát katéterrel vesznek, ami TÉNYLEG fájdalmas élmény, szóval ennyi tünettel még ne erőltesd, ráér akkor, ha muszáj.

2015. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát én tényleg hajlamos vagyok mindig a legrosszabbra gondolnixd bocsi nem akartam nyafogósnak tűnni, így nézve lehet hogy tényleg túlreagáltam:D mostmár biztos hogy felfázás mert félóránként rohangálom WC-re.Rengeteg teát és vizet ittam ma és ki fogom próbálni amit írtál.Tényleg rengeteget segítettél már sokkal nyigodtabb vagyok:D amíg nincs nagyobb baj addog hagyom az orvost
2015. júl. 9. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj a háziorvosodhoz, és mond el a tüneteidet. Fog rá írni valami gyógyszert. Vizeletvizsgálatra ad beutalót, amit nem katéterrel vesznek, csak bele kell pisilni egy pohárba.
2015. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

1. A vizeletvizsgálathoz szükséges mintát NEM katéterrel veszik le - főleg, mivel reggeli első kell -, hanem adnak egy steril üvegcsét, amibe belepisilsz ébredés után.


2. ez "csak" felfázás, semmi komoly, de azért menj el házidokihoz


3. 15 évesen elég nagylány vagy már, elintézheted egyedül is, nem kell anyádhoz rohangálni

2015. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben akkor majd elmegyek háziorvoshoz:)
2015. júl. 10. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!