Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan, nem felháborító...

Most komolyan, nem felháborító amit a tesóm csinál és mond? Én majdnem pofán vágtam, még jó h anyukám nem hallotta.

Figyelt kérdés

6an élünk együtt. Anyukám,anyukám éettársa én a tesóm és két gyereke.

Anya fizetése majdnem az egész a lakáshitelre megy el. Én adok egy magamra a rezsire és kajára 37000Ft-ot plussz a 9200Ftos étezési utalványt. Tesóm magára és a két gyerekére ad 30 ezer ft-ot. Anyám élettársa majdnem az egész fizetését oda adja,csak kb 10-20 ezer ft tart meg belőle.

De még így is nehezen élünk,tologatjuk a számlákat,meg sokszor eszünk nokedlit vagy rizst csaj ugy simán,mert az olcsó.

Tesóm nem dolgozik,még gyesen van az egy éves gyerekkel, a másik 3 éves ő már oviba jár.

Egyik nap nem volt itthon kaja,csak fél kg kenyér és ő is,én is éhes voltam,de nem mertünk enni mert lehet az a kenyér kell vmihez majd amit anya este főz. A tesóm ilyet mond h nem tudja anya hova teszi a pénzt hisz ő is mennyit oda ad(mert az előző hónapba vett fel A hitelt,és akkor 30 ezer ft helyett 45 ezret adott),meg sopánkodik h ha anya nem vesz magának táskát akkor most lenne mit ennünk. Anyukámnak a régi táskája elszaladt és mert magának venni egy újat ami még 2000Ft se volt. Tesóm meg ezen háborgott. Én nem tudom mit képzel magáról,anya lelkét kidolgozza ez meg it háborog. Sőt ugy náz ki h szeptembertől lesz melóhelye tesómnak,ahol kb 120ezret fog keresni. Anya megkérdezte h mennyit akar majd neki adni. Azt mondja 40 ezret meg kap kaja jegyet annyit. Én mondtam h röhej h én egy magamra adok ennyit ez meg 3mójukra ki akarja szúrni anya szemét ennyivel? Mondtam anyának h sztem kérjen el tőle nyugodtan 50ezret meg a kajajegyet,a maradékból tellik a gyereknek egy két dologra ami kell,és még félretenni is tudna.

De nem csak az én szemem szúrja h a tesóm ha lesz melója mennyit akar adni,hanem anyukám élettársáét is.

Még a tesóm van felháborodva h anya és az egész család őt a két kisgyerekkel pénzel lehuzni és állandóan pofákat vág ez miatt mindenkire. Na,ilyenkor tudnák lekeverni neki egy pofont!

Mindenki azért ad le annyi pénzt mert ő itt van a két kisgyerekkel,és h neki könnyebb legyen.


2011. máj. 13. 12:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
De felháborító. :S
2011. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen igazad van,Te majdnem csak többet adsz oda anyukádnak egymagadra mind a testvéred 3személyre,ez durva,nem csodálom,hogy kiakadsz!

Mivel anyukád jár dolgozni kell neki táska,meg ha a másik nem ment volna tönkre akkor is miért ne vehetne magának egy táskát ami nem is volt drága!

És a gyerekek apja hol van?! Én ezt nem tűrném,mindenki dolgozik leadja a maga részét,kiveszi mindenből a maga részét és ő háborog,az ilyen menjen a francba!

21/n

2011. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Elég pofátlan mit ne mondjak.Az a baj,hogy amíg ekkora egoja van nem lehet vele mit csinálni,nem fogja magát észrevenni.Azért próbáljatok vele leülni beszélgetni,hátha belátja,hogy igazságtalan,amit csinál.Hol van a gyerekek apja?Gyerektartás?
2011. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
És egyáltalán minek szült gyereket amíg ilyen helyzetben van? Gondolom ez nem két napja van így... Persze gondolom mindenki őt fogja védeni csak mert neki gyereke van...
2011. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

kap gyerektartást a két gyerekre 25 ezer ft-ot,meg a gyest kapja,és a családipótlékot

Majdnem h több a bevétele mint nekem

2011. máj. 13. 13:01
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Azért megkérdezhetnéd töle, hogy ha ennyire nem tetszik neki a helyzet, akkor minek lakik ott, miért nem keres maguknak saját lakáslehetöséget!
2011. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

hát igen mindenki őt védi mert h egyedülálló anya

az agyam felforr mikor azt hallom a barátnőitől mikor itt sutyorognak a konyhába h "anyád olyan pénzéhes,meg értetné h neked két kicsi gyereked van"

2011. máj. 13. 13:05
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Megértésből nem lehet számlákat fizetni és kaját venni ... szánalmas a tesód hozzáállása.
2011. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Tesód kihasznál titeket.

40 e -ből sem tudna megélni. Albit/hitelt fizetni+ rezsi,kaja stb és szerintem tudja valahol hogy ezt megteheti veletek. Elég paraszt dolog.

Szerintem egy 20 e megtartana magának, (mivel kaját, rezsit közösen áltok) bőven elég lenne és a kicsiknek is jutna ez az.

Egy család vagytok, tartsatok össze!

2011. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos amíg anyád nem áll a sarkára, addig te nem sokat tehetsz...1-2 hónapig számolni kéne, hogy havonta mennyi kiadásotok van (rezsi, kaja..), ezt osztani annyi felé ahányan vagytok, és pont. Még így is elég jól jönne ki tesód, főleg ha tényleg 120 ezret fog keresni.


Anyádnak kell leállítania az élősködést!

2011. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!