Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumot szedtem Aktilt...

Kisbuta kérdése:

Antibiotikumot szedtem Aktilt ennek 3 hete! Aztán begombásodtam tőle! Semmi nem használ! Vettem canesten combit . Semmi! Nagyon fáj el sem merek menni a nőgyógyászhoz mert ha így hozzám ér ott halok meg! Sírok mint egy kisgyerek. Van ebből ki út?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Orvos nélkül nem lesz jobb
2015. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

El kell menni orvoshoz!

A Canesten nem csodaszer! Oké, hogy általában gombás fertőzést hoz ki az antibiotikum, de nem feltétlenül, lehet simán egy bakteriális fertőzés is, a baktérium meg nem gomba, ergo hatástalan rá a Canesten.

Illetve ha gomba is, nem mindegy, hogy mennyire elszaporodott, ha nagyon, akkor egy kezelés kevés.

Szóval akármennyire is fájna, vagy sem, el kell menni az orvoshoz!

Hidd el, ha lesz egy petefészek gyulladásod, az ezerszer jobban fog fájni!

És legközelebb az antibiotikum kúrával egyidejűleg használj hüvelyflóra helyreállító kapszulát odalent és akkor nem borul fel a hüvelyflórád és nem lesz fertőzésed!

2015. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt. El kell menni dokihoz, üvölteni egyet miközben vizsgál, mivel barátom is elkapta együtt szedtünk a végén 2 féle tablettát, ő kapott krémet, én meg kúpot meg utókezelő tablettát, mindez volt kb egy huszas.

Máshogy nem lesz jobb, túl lehet élni azt az 5 perc szenvedést, ha elmúlt a gomba meg fogod csókolni a földet hogy csak ennyit kellett érte szenvedni.

2015. júl. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm !Mindenképp orvos lesz a vége de most mintha bár nem kiabálom el jobb lenne!Használtam Gynosal krémet ...reménykedem és aztán csak megmutatom szakembernek is!
2015. júl. 16. 10:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a bajod hogy az a gyökér orvos nem figyelmeztetett téged sem, hogy az antibiotikum mellé használni kell hüvelyflóra helyre állítót, mert egyébként gombás leszel!!

Sokszor már arra gondolok, hogy direkt nem figyelmeztetnek, hogy a kollega is jól járjon a nőgyógyászaton ..

Kérjél a patikában és attól majd elmúlik.

2015. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen tuti igazad van szerintem nekik jó üzlet ami nekünk borzalom!! :(
2015. júl. 19. 03:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ha nem kérdezek rá direkt a doki meg sem említi hogy nem fog hatni a fogamzásgátlóm..... Olyan hogy hüvelyflóra helyreállító, olyanról szerintem nem is hallott, a gombámra is betadine kúpot írt... na most a betadine fertőtlenítő, nem gombaölő szóval kitalálhatod mennyit használt. Azóta megfogadtam ha BÁRMI bajom van ott lent inkább kérek anyáéktól igazolást de a háziorvos közelébe se megyek, irány a magán nődoki aki nem b..z át ilyenekkel.
2015. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak azért írom le hogy hogyan gyógyultam hátha valakinek ez lesz a segítség!Tehát kezdem azzal , hogy Antibiotikum szedése után 3 hétig kínlódtam vele és már borzalmas volt ! Aztán igen ahogyan írtátok orvos elmentem...kiírt kenőcsöt tablettát de semmi javulás !Igen Canestent írt ki!Aztán elővettem a cseppnyi eszemet ha jól belegondolunk a Canesten olyan kis mennyiségben tartalmaz gomba ölő szert , hogy éppen megelőzi a hüvelygombát de 100 százalékosan nem írtja ki!Ezért a régi jól bevált mindent kiirtó Betadinre gondoltam, a kúpja recept nélkül kapható!Tehát a recept:Reggel Canesten krém és kúp!Délben csak krém!Este lefekvés előtt felpolcolt lábakkal Betadine kúp!Reggelig ki se szállj az ágyból aztán persze délelőtt tisztulás!És kezdtem elölről így 3 nap alatt tünetmentes lettem!A krémet ne hagyd abba kb 2 hétig mert mondom megelőz és fenntart!Illetve a párotok is nyugodtan kenegesse magát baja nem lesz tőle de legalább nem adjátok ide oda!Remélem mindenkinek sikerül ! :)
2015. júl. 29. 05:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező egy baj van a Betadinnal. Hogy az mindent, de mindent kiöl, nagyon erős szer! És ha most nem állítod helyre a hüvelyflórádat, ne lepődj meg, ha eltelik 2-3 hét és megint fertőzésed lesz!

A Betadine-t csak ha lehet, ritkán szabad használni és inkább orvosi javaslatra, hiába kapható vény nélkül.

És attól, hogy egy felelőtlen orvoshoz mentél, aki megint csak nem csinált hüvelykenet tenyésztést és nem kezel ezért megfelelően, azért még nem gondolnám, hogy az lenne a helyes, hogy nekiáll mindenki és magát kezelgeti. Ilyenkor határozottnak kell lenni és kérni tenyésztést és célzott kezelést kérni!

2015. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is valószínűleg az volt a baj a betadine-al hogy mindent kipucolt aztán a gombák gyorsabban nőttek vissza és úgy gondolták átveszik az uralmat mert a többi tényező még nem volt elég erős.
2015. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!