Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18évnél fiatalabbaknak hatásos...

18évnél fiatalabbaknak hatásos hüvelygomba elleni kenőcs? 15/L

Figyelt kérdés
2éve van Candidám. Tavaly voltam 2hétig kezelve idén szintén 2hétig kb fél éve. Nem segített semmit. Már elviselhetetlen. Lelkileg is megvisel. Undorító és kellemetlen. Alig tudok hozzá nyúlni a kis ajkakhoz. Fürdenem kell mert kellemetlen a zuhanyozás. A menses alatt meg tudnék őrűlni. Anya nem visz orvoshoz mert nem tudom betartani a diétát. A doki azt mondta hogy elég az is ha nem eszem cukros dolgokat de anya kínál és a menzás étrend nem mindig cukor mentes. Igaz, nyár van de anya egyáltalán nem próbál meg segíteni. Egyáltalán nem tervezi hogy segít nekem mert legutóbb elfogadtam tőle egy gombóc fagyit. A saját zsebpénzemből szeretnék gyógyszert venni. Csak sajnos egy ezresem van de majd talán fèl év múlva össze gyűlik még egy ezres. Abból már csak csak kikerül egy kúp vagy egy kenőcs.

2015. júl. 15. 22:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A kenőcs erre nem fog használni. Akkor mán inkább a hüvelytabletta. Be kellene menni az önkormányzathoz segélyt kérni. Esetleg kérdezd meg a háziorvosodat, hogy ilyen esetben mit lehet tenni?
2015. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Arra nem térek ki bővebben hogy anyukád nem engedi mert nem diétázol aztán még ő kínálgat mindenfélével.

Ha nem akarja szerintem nyugodtan magyarázd el neki hogy ez egy FERTŐZŐ NEMI BETEGSÉG amit ha nem kezelnek szövődményei lesznek és ha segít nem olyan nehéz betartani a diétát. Meg ha tényleg ennyire zavar nem értem miért hagyja hogy így maradj....

Én antibiotikumtól szereztem egy jó kiadósat, a doki szerint elég volt a betadine kúp... hát mint kiderült nem de akkor már barátom is elkapta de ezt még akkor nem tudtuk mert egyet csináltuk és már jött is vissza, átkocogtam nődokihoz, írt fel tablettát+kúpot, elmúlt, ekkor derült ki hogy barátomban tünetmentesen lappang, majd dokihoz és a következő listát kaptuk

minkettőnknek:

-1 hétig napi 2x1 pirula

-1 pirula majd 10 nap múlva mégegy

neki:

-canesten kombi krém

nekem:

-canesten kúp

-utókúrás helyreállítókúp


Így összesen egy huszast kb kiadtam ezekre és elmúlt de a házidokinak máig az arcába vágnám a blokkot hogy nekem többet ne írjon fel gomba fertőzésre fertőtlenítő kúpot.

2015. júl. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

az a baj hogy igen drágák ezek,plusz ha már kezeltek meg 2 éve van nem hinném hogy egy szimpla Canesten segit.


18 évesen nyugodtan mehetsz a felnőtt nőgyogyászti szakrendelésre. plusz kezelések után szoktak ajanlani probiotikus kupot hogy a kiölt rendes baciflorát visszaállitsák.

de ez mind sok ezert forint.


am meg sajnállak mert gyereket magának szüli az ember, és nem azért hogy a nővérük vigyázzon rájuk állandoan...nem lenne kötelességed, nem a te dolgod.


a diétát meg figyelj elég annyi ha sportolsz, az is jot tesz. tanga nem szabad csak mamabutyi, az is pamut, és fehér nem szinezett, wc papir sima nem pedig illatos vagy szines, fürdeni is csak natural szappan(ami csak növényi zsirokbol olajokbol készül, semmi illatositas szinezék stb..)

jaés édességet ne egyél, finomitott szénhidrátbol valo dolokat se, csak teljes kiörlésüt, plusz köretnek rizst krumplit ne , csak zöldségek, gyümölcsök.

lelki okok és stressz is befolyásolja már.


nekem is sokáig volt fertőzésem de a végén már csak pszichésen bebeszéltem, volt hogy elmentem a dokihoz és semmi komoly nem volt.


kár hogy anyukád nem foglalkozik veled :(

2015. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2015. júl. 16. 22:27
 15/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg az AntalVali.com oldalon a "Rózsaméz"-ről írtakat. Ez egy régi, olcsó szer. Patikában veheted meg Borax glicerin néven, az ára 500 Ft. Kisbabáknak szájpenészét is ezzel kezelik, mert az is gomba. Az más kérdés, hogy hogy juttatod be a hüvelyedbe, ha még szűz vagy. Esetleg ha van probiotikumos kenőcshöz való adagolód, akkor fekve azzal is bejuttathatod a hüvelyedbe.
2015. júl. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
azért nem kéne minden hülyeséget tanácsolni..., majd az orvos megmondja, mit hova lehet kenni
2015. júl. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

13-as válaszát én még azzal egészíteném ki hogy sok helyen a yoghurtot is ajánlják (persze nem a cukros ízesített mocskot, natúr lehetőleg házi joghurt, esetleg egy kis gyümölcsöt beledarabolsz)

Bugyinál nekem a puha pamut lezser (tehát ami nem feszül) franciabugyi vált be, nem feltétlenül fehér, ami régi és már egyáltalán nem ereszt a színe szerintem az is jó (a fehéret úgyis csak tönkreteszi a menstruációs vér...)

2015. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!