Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim borotválkozásos gondok...

Intim borotválkozásos gondok és végleges szőrtelenítés, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Évek óta borotvát használok, ott lent, de egyre jobban tönkreteszi a bőrt. Szőrtüsző benövések, gyulladások.. olyan gyullasás ami fáj és még ha már ki is van húzgálva a szőr a területről, göbös, tapintható göm a sima bőr alatt vagy piros részek. Kenegetem szőrtüsző benövés elleni krémmel de egyenlőre kicsi a változás. Nagyon kellemetlen már, ezzel lehet orvoshoz fordulni egyáltalán?


A másik a végleges szörtelenítés! Van valakinek személyes tapasztalata? Mennyire drága vagy hatásos?


Írjátok meg a tapasztalataitokak mind két témáról.



2015. júl. 17. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a borotváról tudok nyilatkozni. Nekem akkor szokott ilyen lenni, ha sűrűn borotválom. De már régóta várok két borotválás között 8-9 napot, és semmi baja. Valamikor csak 4-5 napot, de az már nem jó.
2015. júl. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mandula95 ***** válasza:

Nekem is van ilyen problémám, rettenetesen érzékeny ott lent a bőröm, ráadásul elég gyakran használom a borotvát. Próbáltam sok mindent, pl. arcszesszel fertőtleníteni borotválkozás után, de az csak ideig-óráig volt megoldás.

Nemrég vettem a patikában teafaolajat, nem pont erre a célra, de mivel fertőtlenítő-baktériumölő hatása van, kipróbáltam és nekem megnyugtatta a bőrömet. De nagyon fontos, hogy a tömény olajat higítani kell vízzel, csak így szabad felvinni (ennek az aránya rajta van a használati utasításon).

2015. júl. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ó a teafaolajat akkor kipróbálom. Elég kellemetlen mikkr tapintható is a gyulladás, apró kis dudorok és még csak kinyomni sem lehet. Sajnos van ami nem akar múlni, pedig volt hogy hagytam két hétig is. Ezért keresek valami oylan megoldást ami több kenegetésnél mert az nem sokat hat a problémásabb rédzeken.
2015. júl. 17. 00:52
 4/4 mandula95 ***** válasza:
Hát a kenegetéshez, amit írtál, annyit fűznék hozzá, hogy ezzel is át kell kennem minden borotválkozás után 1x. Bár lehet nem erre gondoltál, hanem az állandó kenegetésre.. :D
2015. júl. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!