Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hpv gyanut mindenképp kimutat...

B32 kérdése:

Hpv gyanut mindenképp kimutat az évi rendszeres rákszűrés?

Figyelt kérdés

Májusban voltam rákszűrésen. Eredményem PII. Semmi gond. Viszont, ne röhögjetek ki, fogalmam sincs hogy néz ki egy egészséges női nemi szerv. Mármint azért foglalkoztat a dolog,mert felmerült bennem a gyanú hogy hpv szemöcseim vannak, de lehet tök természetes amit én nem annak hiszek. A hüvely bemenetnél vannak, redők , húzódások. Nem tudom eldönteni hogy az mindenkinek van, vagy az pont egy ilyen karfiol szerű összefüggő elváltozás lehet, amit a hpv szemölcsök okoznak. Sose nézegettem még magam. Bár igazából ha valami durva dolog lenne ott, azt a vizsgálatnál biztosan észre vette volna a dokim. Meg hát ezért gondoltam hogy ha hpv lenne, azt vajon mutatná el a rákszűrés eredménye.

Véleményetek?


2015. júl. 18. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha külön kér az orvos HPV tipizálást, csak akkor nézik, hogy van-e benned HPV vírus. Ha csak sima rákszűrés történt, akkor nem valószínű a citológia vizsgálata HPV-re. Amúgy szerintem inkább csak örülj a jó eredményednek :)
2015. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!