Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szóljunk úgy hogy ne...

Hogyan szóljunk úgy hogy ne legyen belőle sértődés? Vizsgálat lesz a sulinkban, az osztályban a fiúk-lányok is megbeszélték, hogy oké hogy át kell esni, de szeretnénk ha egyesével történe meg. Kati 13

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez a közkívánság, akkor kérjétek meg az ofőt, hogy beszéljen az orvossal.
2010. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyok vagytok már szóljatok ! Útálom ha a gyerekeket nem kezelik emberként .
2010. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
persze, mert így tovább tart aztán lehet lógni az órákról...
2010. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem lógni akarunk,hanem állítólag intim vizsgálat is lesz és az egy évvel följebb járó fiúkat csoportosan vezették be egy száll gatyába úgy,hogy csak 1 doki volt és ott mindenki előtt kellett le venniük a gatyát is és előre-hátra húzniuk a nemiszervűket,ez azért nagyon kellemetlen.Én csaj vagyok és az még nem biztos hogy nálunk is lesz egy intim vizsgálat,de hallottam,hogy valahol van és ott is előfordult,hogy mindenki előtt vizsgálták meg a mellűket és nézték meg lent,hol ott úgyis csak egy emberrel tudott egyszerre foglalkozni,azért ez nagyon megalázó.


Szerintem abban igazam van,hogy nem lenne olyan nagy dolog,ha egyesével polóban és alsóban be lehetne menni,mert amikor megtörténe a altesti vizsgálat még se pucéron állsz,szerintem ez nem nagyon kívánság.És ehhez bárkinek alapvető joga van.Az a baj,hogy finoman szólva sem kedves a doki,mert negyedikbe volt már ebből problémánk,akkor fiúkat-lányokat egyaránt akart berendelni,de egy 10-11 éves lánynak bőven nőhet már a melle és még egymás előtt se szeret a legtöbb ember levettközni,míg fiú előtt meg főképp,az akkori ofőnk össze is veszet a dokival.


Köszönöm a válaszokat és megpróbálkozok az új ofőnél!


Tényleg nem a logásról van szó,hanem az emberekben van egy fajta szemérem és ami amúgy is kellemetlen nem kell fölöslegesen még kellemetlenebbé tenni,egyébként pici ovis gyerekek is zavarba tudnak jönni,hát akkor a nagyok naná.

2010. márc. 6. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz nemi szerv vizsgálata a lányoknál, nyugodjatok meg! Kívülről nincs mit néznie, belül pedig már a nőgyógyász kompetenciája. Egyébként ha a doki csoportosan vizsgál, eléggé megütheti a bokáját... Adatvédelem, személyiségi jogok! Teljesen igazatok van, hogy ezt nem akarjátok. Mindenképpen beszéljetek az ofővel, ha ő nem segít, akkor a szüleiteknek kell szólni!
2010. márc. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,de amit leírtam sajnos már több ismerősömmel is megtörtént és nagyon fusztrálva,megszélgyenítve érezték magukat.Az iskolaorvosok gyakran ezzel nem foglalkoznak,de

Hál istennek az ofővel is sikerült erről beszélnem és nagyon normális és rendes volt,köszönöm a tanácsokat és a megértést.

2010. márc. 7. 15:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégegyszer is köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak voltak,több fiatalabb ismerősőm is van akiket már most foglalkoztat a dolog és így nekik is el tudom mondani,hogy milyen jogaiak vannak és kitől tudnak segítséget kérni.Köszönöm mindenkinek mégegyszer
2010. márc. 7. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a soraidat olvasom, te egy nagyon komoly és intelligens lány vagy, és örülök, hogy mertél az ofőhöz fordulni. Remélem, tud segíteni. Ha mégsem, akkor lehet az orvos ellen panaszt tenni, ha a kifejezett kívánságotok ellenére csoportosan vizsgál.
2010. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sikerült az ofővel megbeszélni és a doki is tud már róla,szóval hál istennek megúsztuk a csoportos vizsgálatot.Nézegettem itt a különböző egézségügyi rovatokat és kiderült más osztálytársak,évfolyamtársak, más diákok is írtak ezzel a témával kapcsolatban és hogy kinek milyen ún. élménye van és a mi esetünk nem egyedi.Hál istennek a mi próblémánk egyenlőre megoldódott,remélem a többi hasonló cipőben járó fiatal is sikerrel jár és történik valami változás velünk és az utánuk következő fiatalokkal kapcsolatban.
2010. márc. 10. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!