Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőm 175 centi magas és...

A barátnőm 175 centi magas és 58 kiló, de ő 55 kilóra szeretne lefogyni, de a legvégső célja a 48 kiló lenne. Ezt hogy értessem meg vele, hogy nem normális?

Figyelt kérdés
A barátnőm eléggé furcsa eset. Alapból pesszimista felfogású és eléggé nem szokványos ízlése van. Neki az tetszik, ha minél vékonyabb egy lány. Nagyon vékony. Régen kicsit kövér volt, nagyon nagyon sokat bántották emiatt őt, állandóan gyűlölte ahogy kinéz. Aztán azóta 76 kilóról lement 58 kilóra kevesebb, mint 1 év alatt. Elmondása szerint, ő akkor érzi jól magát, ha "üresnek" és könnyűnek érzi magát. Ő alapvetően egy boldogtalan ember (amikor velem van, akkor nem, akkor mindent kizár, és velem foglalkozik, olyankor boldog), és azt mondja, ha 48 kiló lenne, akkor boldog lenne és tetszene magának. De ez egészségtelen. 55 kilóra még nagyon nagyon épphogy azt mondanám, hogy oké, de 48.... nagyon sovány lenne. de ő azt mondja, hogy el kellene fogadnom őt úgy is. de ez nem egészséges. szerinte az orvosok rosszul látják, nem segítenének neki. hogyan értessem meg vele, hogy boldog lehetne úgy is, ha 55 kiló lenne és nem kevesebb mondjuk?
2015. aug. 8. 19:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, beteg. Fogadd el.
2015. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
sajna psziches beteg, kezelesre szorul.
2015. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Normal esetben 65 kilo korul kellene lennie ... ha mar most is 58 kilo, akkor mar most is nagyon sovany. 48 kilosan ugy nezne ki mint egy auswitzi szokeveny.
2015. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem normális, de én nagyon szeretem őt. Amúgy nem olyan durván sovány most sem, pont ideális :). Csak nem akarom, hogy még tovább fogyjon. Mondjuk 48-at nem tudná elérni, mert így is sokat fogyott ,szerintem ennél tovább nem tudna soványabb lenni, csak attól még ő úgy érezné magát a legjobban. Lehet, hogy orvosi kezelésre szorulna, de ő tisztában van vele, hogy nem egészséges, de ő nem tehet róla, neki ez tetszik. Szerinte a szépség szubjektív, ezzel nem tudok vitatkozni. Ha neki az tetszik, ha sovány, akkor nem lehet róla lebeszélni. Viszont az orvost nem szereti, szerinte ő tudja magának a legjobban, hogy mi a jó neki, mert ő érzi.
2015. aug. 8. 20:46
 5/17 Andi80018 ***** válasza:
Akkor is testkép zavara van, amit kezelni kellene. Te úgysem fogod tudni megértetni vele, mert nem vagy szakember. Majd akkor lesz kemény, ha tényleg elkezd megint fogyni. Most is már nagyon minimumon van a súlya! Nem tudom hány éves, de ilyen alultápláltan pl egy terhességet sem tudna kihordani, sőt, lehet teherbe sem esne.
2015. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

16 éves. Akkor hogyan vegyem rá, hogy kérje ki szakember véleményét?

Mondta már, hogy ő olvasott ilyen dolgokról a neten, de nem szakoldalakat, hanem blogokat, amiket más irkált.Valamiért azoknak jobban hisz. Szerintem azért, mert az orvos olyan igazságot mondana, amit ő nem akar elfogadni és szembemenne a ízlésével. Ezért könnyebb neki elfogadni a hasonló véleményt alkotók gondolatait.

2015. aug. 8. 21:06
 7/17 anonim ***** válasza:

A barátnőd anorexiás gondolkodású, és ha nem viszitek el pszichológushoz (aki JÓ, érti a szakmáját) le fogja fogyasztani magát 48-ra és még tovább.


Te NEM fogod tudni meggyőzni, ellened fog fordulni, hogy te is bsztatod. Depressziós már most, kedvetlen, mert nem eszik, a cukorhiány meg ezzel jár.

Amúgy 48- de 40 - kilósan sem lesz boldog, sőt, a soványságával lesz egyre rosszabb hangulatú, és eljut addig a pontig, hogy "ennél már a halál is jobb".

Még most ráncigáljátok el valakihez (CSALÁDTERÁPIA!), mert ha eljut egy pontig, onnantól már ha akar, sem biztos, hogy fog tudni enni.


Egy ex-anorexiás.

2015. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A barátnőm régen az anorexia szélén volt, nagyon közel volt hozzá, de már elmúlt neki ez.
2015. aug. 8. 22:02
 9/17 anonim ***** válasza:

"Mondjuk 48-at nem tudná elérni"


Nyugodj meg, el tudja.

2015. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem tudja, mert amikor annyira keveset eszik, hogy rosszul van tőle, akkor hirtelen észbe kap és eszik, ezért nem olyan ütemben fogyni, 1-2 nap alatt képes visszahízni 1-2 kilót, szóval ha rosszul van, akkor elkezd enni. Meg amikor vele vagyok, akkor elég sokat eszik, sajnos távkapcsolatban élünk és heti 2-3 napot tudunk csak együtt lenni nyáron is, de azokon a napokon rendesen eszik. Ő is mondja, hogy úgyse tud annyit lefogyni, mert az anyuja is szokta cseszegetni hogy egyen. nekem csak az elméletével van problémám és attól még féltem őt.
2015. aug. 8. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!