Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőm 175 centi magas és...

A barátnőm 175 centi magas és 58 kiló, de ő 55 kilóra szeretne lefogyni, de a legvégső célja a 48 kiló lenne. Ezt hogy értessem meg vele, hogy nem normális?

Figyelt kérdés
A barátnőm eléggé furcsa eset. Alapból pesszimista felfogású és eléggé nem szokványos ízlése van. Neki az tetszik, ha minél vékonyabb egy lány. Nagyon vékony. Régen kicsit kövér volt, nagyon nagyon sokat bántották emiatt őt, állandóan gyűlölte ahogy kinéz. Aztán azóta 76 kilóról lement 58 kilóra kevesebb, mint 1 év alatt. Elmondása szerint, ő akkor érzi jól magát, ha "üresnek" és könnyűnek érzi magát. Ő alapvetően egy boldogtalan ember (amikor velem van, akkor nem, akkor mindent kizár, és velem foglalkozik, olyankor boldog), és azt mondja, ha 48 kiló lenne, akkor boldog lenne és tetszene magának. De ez egészségtelen. 55 kilóra még nagyon nagyon épphogy azt mondanám, hogy oké, de 48.... nagyon sovány lenne. de ő azt mondja, hogy el kellene fogadnom őt úgy is. de ez nem egészséges. szerinte az orvosok rosszul látják, nem segítenének neki. hogyan értessem meg vele, hogy boldog lehetne úgy is, ha 55 kiló lenne és nem kevesebb mondjuk?
2015. aug. 8. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nagyon gyanús, hogy anorexiás lesz, vagy már az is, csak még nem látszik rajta.

Minél hamarabb el kell vinni egy szakemberhez, ha ez nem fejeződik be nála. Nehéz lesz, mert az anorexiásoknak meggyőződése, hogy ők nem szorulnak orvosi kezelésre és valójában nem is betegek.

2015. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam, ő már volt az és be is vallotta és tisztában van/volt vele. Mint mondtam, amikor vele vagyok, akkor eszik jó sokat, meg amikor úgy érzi, hogy már szarul van a kevés kaja miatt, akkor észbe kap és eszik. Talán havi 2-3 olyan nap van, amikor szinte semmit nem eszik egész nap, de utána másnap már kajál eleget, mert nem érzi jól magát. Szerintem ez messze van az anorexiától.
2015. aug. 8. 23:54
 13/17 A kérdező kommentje:
De még mindig nem tudom, hogyan vegyem rá, hogy szakemberhez vigyem. Egyébként meg nagyon nem állunk úgy anyagilag, hogy szakemberhez mehessünk, sajnos.
2015. aug. 8. 23:59
 14/17 anonim ***** válasza:
Visszaeső anorexiás. Hidd el elfogja tudni érni a 48-at, ami nagyon kevés az ő magasságához.
2015. aug. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

En az orvosok gondolkodásában azt nem szeretem, hogy nem az előtte álló embert nézi, hanem hogy mi az átlag


En 155 cm vagyok 40 kg-mal, de szerinte ez nem jo, mert 50-nek kellene lennem

Es nem fogja fel, hogy nálam ez genetika, anya is ugyanilyen volt ennyi idősen

Es 50 kg-bol mar biztos fogyni szeretnek ( ha csak nem a mellemre menne fel az a par kg)

Es anya kb 157-158 cm 52-54 kg-mal es látszik, hogy van rajta par kg plusz...

Es en eszem rendesen, néha mar B.nom sem érti, hogy hogy lehet ennyi enni :D



Kérdező: végülis mi lett?

De nekik kene fizetni a szakembert, nem? :O

2015. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, jó hát én is 167-hez csak 46 kiló vagyok. És nálam is genetika, mert normálisan eszem, de nem is nézek ki anorexiásnak, csak vékony vagyok :D

De nem azért vagyok ennyi, mert le akartam fogyni ennyire...175-höz pedig igenis kevés a 48 kg

2015. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 48 kg tényleg kevés :D

De az, hogy az 55 kg is határeset azt nem hinnem :D


Mondjuk az se mindegy, hog hogy oszlik el az emberen 55 kg es az zsír vagy izom :)

2015. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!