Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már hamarosan megjöhet az...

Már hamarosan megjöhet az első menstruációm. Kivel és hogyan beszéljek róla?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset tudok a dologról ugyanis kettő éve meghalt az édesanyám. Apukámmal meg nem merek rátérni a témára!
2015. aug. 22. 12:56
 1/10 anonim válasza:
hát szerintem a barátnőiddel. és részvétem az édesanyád miatt!.
2015. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét dolog miatt :)
2015. aug. 22. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is vegyél előre egészségügyi betétet és otthon ezentúl mindig legyen betét,legyen mindig majd az iskolatáskádban 2 db legalább belőle.


Első mensit sokszor úgy veszed észre hogy barna,narancssárga,vagy rozsdához hasonló színű folyásod van.A mensi 3-12 napig is eltarthat.De általában 4-7 napig tart..Az első pár évben a mensi kimaradozhat akár hónapokra is,össze-vissza megjöhet,hol a varnál előbb,hol később jön meg,a hasad görcsölhet(ha ez történe nosta nevű gyógyszert vegyél),a cicid feszülhet,fájhat.Van akiknél mensi alatt hasmenés jelentkezik.


Ha mondjuk szept. 1-jén jönne meg a mensid,ez volt az első nap,akkor tud a következő mensi 21-28 napra jöhet meg ,tehát szept. 22-30 fele(van akinek akár 32-35 napra jön a következő mensije meg.


Olyan is előfordul hogy 1 hónapban 2* jön meg a mensi.p,főleg ha az a hónap elején jött meg.



Barátnőkkel,hozzád közelálló nővel is megbeszélheted.

Ha megjön akkor apukád előtt se szégyeld,vagy titkold,menj oda hozzá,mond meg neki apu megjött a menstruáciom,nagylány lettem de nyugi mindent tudok róla csak szerettem volna hogy tud.


Szóval tud hogy sok fiatalnál az első pár évben a mensi mêg nem áll be rendesen.

2015. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bogy várnál előbb vcagy későbbet akartam írni és Nospát gyógyszerként.
2015. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem apukáddal is lehetne erről beszélni, hiszen a nőgyógyászok többsége is férfi, mégis sokan mennek hozzájuk, és nem női orvost választanak.
2015. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy beszélhet az apukájával róla.


De igen fiatal lányok azért ha tehetik nő nemű orvost keresnek.Egy nő előtt könnyebb levetkőzniük,ennyire intim helyzetbe kerülniük,egyre többen igénylik hogy több női orvos legyen.


A férfi nőgyógyászokról ne beszéljünk,mert nagyon sokáig nem engedték hogy a nők tanuljanak,orvosnak tanulás kizárt volt.


Egy orvos beszêlt arról hogy nőgyógyásznak tanulni az egyszerűbbek közé tartozik,hiszen a kenetvételre,rákszűrésre asszisztenst is meg tudják tanítani.

Most gondolj bele 20 évesen amikor eldönti egy fiú orvos,nőgyógyász lesz mêgis mi miatt teszi?

Hát kezdetben nem azért mert olyan érett személyiség,ott a kíváncsiság,oké hogy idővel érettebbé válik,de elég érdekes hogy ezen a pályán hemzsegnek,meg a + pénz dominál,mert a nők inkább elmennek magán rendelésre mint sztk-ba az emberségesebb ellátás miatt.


Korábban meg csak bábák voltak.

2015. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem írhat bármilyen kérdésed van.Részvétem anyukád miatt.
2015. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a válaszokat! De milyen betétet javasoltok?
2015. aug. 27. 16:48
 9/10 anonim ***** válasza:
libresse, kényelmes és nem szivárog, valamint nem áraszt kellemeten szagokat se C: én teljes mértékben ajánlom, és ha ,,cikinek,, érzed hogy bemenj egy üzletbe és nézelődj a betétek között, javaslom hogy nézd meg egy márka weboldalát (pl. libresse) és ott kép is van róla, hogy milyen a csomagolása, valamint a termék tulajdonságai ;) nézz szét az oldalon és ha egyedül vásárolnál betétet, csak visszaemlékszel milyen csomagolása volt, és leveszed a polcról, kifizeted és kész :-) amúgy ha több információt szeretnél tudni a menstruációrol nyugottan írj rám, vagy google-ban ,,első menstruáció,, cikk alatt rengetek találat van, sokmindent megtudsz róla és magabiztosabban várhatod az elsőt :) de ha van valaki nő rokonotok aki közel áll hozzád és mernél vele beszélgetni erről a teméról, nyugodtan :)) amúgy hány éves vagy?
2015. aug. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen a libress nagyon jó betét és az egészségügyi betétei is szuperek.


A roosmanban lehet egyenként csomagolt tisztasági betéteket is venni,ez azért jó mert fehér folyásunk is van és a bugyi ezek hqsználatával tiszta tud maradni,Libresse New CurveFit (32 So Slim,32 darabos)nagyon jó,jó vékony anyagú,nyáron szupi.Ha meg nagylány leszel és tangát szeretnél használni akkor Libresse Economy Pack a tuti,ez a legkisebb méretű betét,direkt tangához kialakítva(lila dobozba van)(44 Micro ez van ráírva)

2015. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!