Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nincs nő nőgyógyász?

Miért nincs nő nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Ha valaki nőként azt a pályát választaná akkor nem alkalmaznák szívesen?
2015. szept. 9. 14:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szinte mindegyik műtétes szakma, nemcsak a nőgyógyászat, pl. gégészet, szemészet, bőrgyógyászat, urológia... folytassam?

A nőgyógyászat viszont az egyetlen, ahol a betegek nagy része egészséges nő, akik semmiféle gyógyítást nem igényel...

2015. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Azért a fül-orr-gégészetet, szemészetet ne hasonlítsuk már a nőgyógyászathoz. Igen, műtétes mindkettő, csak míg egy FOG-i vagy szemészeti műtét igazán aprólékos, óvatos, mondhatni NŐIES munkát igényel, ráadásul a műtéteket ülve végzik, a szülészethez állóképesség kell. Bizony nem kis erős igényel egy császármetszés sem vagy épp egy vákuumozás.


Én is folyton azt hallgatom, hogy ha tényleg komolyan gondolom a szülészet témát, akkor kicsit hízzak és járjak gyúrni, mert különben nem fog menni.

2015. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Természetesen nem nézem le a többi műtétes szakmát, lehet, hogy valakinek kicsit úgy jött le, pedig nem erre céloztam.

Csak arra, hogy más képességeket igényel mondjuk egy szemészeti vagy kézsebészeti műtét, mint egy szülészeti.

2015. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Mindenekelőtt gratulálok az elhatározásodhoz, és a hivatásodhoz sok szerencsét és sikert kívánok.


Nekem egy férfi után a sors úgy hozta, hogy nő nemű nőgyógyászom lett. A Doktor úr a spontán vetélésemkor,(amiről én még nem tudtam, hogy az, csak nagyon fájt, ezért hívni próbáltam sikertelenül) Majd a kórházban kiderült nagy a baj, és mikor onnan is hívták, visszaüzent, hogy Ő nyaralni indul, és tuti nem jön be. (Fogadott volt!) Sírtam a fájdalomtól, a csalódottságtól, és a kiszolgáltatottságtól. Ez reggel fél 8 tájon volt. Mondták, hogy meg kell engem műteni, de azt majd ügyeletváltás után az új ügyeletes. 8 után bejött hozzám a jelenlegi orvosom, egy nő nemű nőgyógyász. Türelmesen, kedvesen, empatikusan viselkedett, de határozottan elmondta, hogy mi és miért fog történni most. Megbíztam benne, és kértem, tekintsen a betegének. Így tett. Azóta is Ő az orvosom, szültünk együtt 3 gyereket, és most a 4.-et várjuk.


Az én orvosomat nem mondanám nagyon soványnak, de igazából nem is egy díjbirkózó alkat. Szóval nem ismerlek, hogy Te milyen vagy, de szerintem nem kell gyúrni hozzá.


Abban meg maximálisan egyetértek, hogy nem hasonlítható egyetlen más műtétes szakterülethez sem. Egyrészt azért, amit írtál, másrészt azért, mert egy szülész nem 1, hanem minimum 2 élettel "játszik", és sok esetben, mint pl. nálunk, azonnal kell döntenie, nincs gondolkodási idő. 3 komplikációs szülésem volt, és most a 4. is az, az előzőek miatt. Ennek ellenére nem verte le a víz, amikor azt mondtam bővül a családunk, és megkérdeztem elvállal-e az előzmények tekintetében újra? Mosolygott, és azt mondta, "természetesen, nagyon szívesen!"


Én kívánom, hogy Te is legalább ilyen jó legyél!


Sok sikert!

2015. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat, biztatást! Én is őszintén remélem, hogy az orvosodhoz hasonlóan jó leszek a szakmámban. Az elhatározás maximálisan megvan, első éves egyetemista korom óta tudom, hogy a szülészet-nőgyógyászat az, ami igazán érdekel. Persze, gyönyörű a többi terület is, de akkor is ez az örök kedvenc:) Ezért nem is hagyom lebeszélni magam róla.

Egyébként most éppen elértem a normális BMI-t az 50 kilómmal:D Tudod mi a vicces? Hogy eddig egy ember mondta azt, hogy sose mondjak le a céljaimról (persze a barátaimon és családomon kívül), méghozzá egy olyan nőgyógyász doktornő, aki maga is hozzám hasonló alkat.

Nagyon remélem, hogy bírni fogom a kiképzést, és ha ehhez az kell, hogy eljárjak edzeni, hát eljárok.


Még egyszer köszönöm:)

2015. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

De érdekes. Az én orvosom szokta ezt mondani, hogy az álmaink arra valók, hogy megvalósítsuk őket, és akarni kell, és tenni érte. Akkor sikerül. :-)


50 kg? De jó! Nekem az álomsúly. Én kismamaként voltam felette. Szülések után azonnal (értsd ahogy a srácok kibújtak és a víz lepény távozott) buliból ráálltam a mérlegre, és már 48-nál több nem voltam.


Előtte sem, aztán én a szoptatással csak fogyok, pedig ellátnak minden finomsággal. És nem megy fel. :-( De amíg jól vagyok, és bírom a "kiképzést" addig nem érdekel.

2015. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász én is lennék. Vidék: magánrendelés: 8 ezer, szülés 80-100 ezer forint. Csak kár,hogy egy tűt se tudnék szúrni semmibe. Sőt, attól is rosszul vagyok, hogy kivegyem a szálkát más ujjából
2015. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

%-os: Még mindig jobb szerintem, ha az ember sovány, mint ha nagyon túlsúlyos:) Egyébként voltam 43 kiló is, meg nagyon sokáig 45-46 között, mostanra sikerült felmásznom 50-re. Tök érdekes egyébként, hogy bizonyos ok miatt CH szegény diétát tartok, és pont azóta jönnek fel a kilók. Szerintem az lehet az oka, hogy sokkal rendszeresebben étkezek:)


Utolsó: Engem nem igazán a pénz motivál:)

2015. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
53%-os szeretett volna lenni az a %-os:D
2015. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

17-es!


Vidéken 8.000 egy vizsgálat? Ollé.

Itt Bp.-en már egy alap vizsgálat (citó és UH nélkül!) 10.000 Ft. De jó a vidékieknek! :-D


Kedves jövendőbeli Doktornő!


Igen, ez igaz. Jobb a soványság, mint a túlsúly, bár én így a negatív oldalon azt gondolom, hogy +ból leadni könnyebb mint -ból felszedni. Ha valaki túlsúlyos, akkor "csak" nem kell annyit enni / figyelni kell, hogy mit eszik (ha más EÜ ok nincs). De nekem pl. ha hízni akarok, akkor nehéz a dolgom, mert most is mindent eszek, és nem hízok meg. Mit egyek? Mind1 is, nem érdekel, csak általánosságban írtam. Persze lehet nincs igazam.

2015. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!