Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz mehetek szülői...

Nőgyógyászhoz mehetek szülői engedély nélkül?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Sajnos nagyon felfázós vagyok, egyszer nagyon felfáztam azóta állandóan visszajön. Több mint egy és fél éve van egy barátom, tényleg komoly kapcsolat, nagyon szeretjük egymást. Kicsit több mint fél éve volt hogy először lefeküdtünk egymással és abszolút nem bántuk meg. Voltam már kb 1 éve nőgyógyásznál anyámmal (az uszodában elkaptam egy jó kis gombás fertőzést, de akkor még szűz voltam a doki csak ránézett semmi mást nem csinált). Most olyan gondom van hogy fáj egy kicsit a méhem és a szexuális együttlét is elég fájdalmas. Biztos, hogy nem kaptam el semmit mert mindig nagyon figyelünk a védekezésre és a biztonságra. Én arra gondolok, a felfázásokkal lehet ez kapcsolatban. Na de nem azt szeretném megtudni,hogy mi bajom, hanem hogy elmehetek-e nőgyógyászhoz szülői felügyelet nélkül. Én ezt abszolút magán dolognak tartom, és elég érettnek magam, hogy elintézzem egyedül is. Viszont nem tudom, hogy szóba állna-e velem a doki ha nincs ott szülő velem, mert hát nem vagyok még 18. Leginkább olyan orvoshoz szeretnék menni ahol nem kell fizetni, mert a maszek elég drága (mint tapasztaltam). Kérlek ne ítélkezzetek, rendes, értelmes választ szeretnék. Aki tud segíteni, annak nagyon megköszönöm!

2015. okt. 4. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Tizenöt évesen nyilván elmehetsz szülői felügyelet nélkül orvoshoz. Abban már nem vagyok biztos, hogy vehetsz gyógyszert. Gyógykezelést szülői engedély nélkül nem végezhetnek rajtad.
2015. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen mehetsz, de ha eddig csak magánban jártál, elég rossz tapasztalat lesz az sztk. Nem az alapos kivizsgálásról híresek. A helyedben inkább megbeszélném otthon. Anyukád kint is megvárhat, vagy odaadhatja rá a pénzt is, legfeljebb csak időpontot kér.
2015. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen igen. Szülői beleegyezés akkor kell orvosi ellátáshoz, hogy ha valamilyen beavatkozásra, műtétre lenne szükséged.

De a felfázás (azaz hólyaggyulladás) inkább urológiára tartozik. Persze ha a méhed fáj, akkor egy nőgyógyászati vizsgálat sem árt, de a gyakori felfázással az urológiára kellene ellátogatnod.

2015. okt. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elmehetsz! Nekem 16 évesen kiszakadt az óvszerünk és természetesen gondolkodás nélkül elmentem és a gyógyszert is megkaptam.:)
2015. okt. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!