Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El szeretnék menni nőgyógyászh...

El szeretnék menni nőgyógyászhoz magánrendelésre, mennyibe fog kerülni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Még csak 17 vagyok, és még nem voltam semmilyen nőgyógyásznál, viszont fel szeretnék íratni fogamzásgátlót és nem tudom hogy ha elmegyek egy magánrendelésre akkor mennyit kell fizetnem.

Magamnak fogom fizetni mert nem olyan a kapcsolatom a szüleimmel hogy ilyesmibe bevonjam őket, és ezért szeretném tudni hogy mire számítsak

Nyíregyházán élek, itt a környéken mennék el a nőgyógyászhoz



2015. okt. 24. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Változó. 10.000 körül van.
2015. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
37%

Elég húzós a magánorvos, már csak azért is mert ahhoz h gyógyszert írjanak ki neked, vizsgálatra van szükség. Nincs egyforma hormontartalmú fogamzásgátló gyógyszer.

Vegyük sorra: bemész, egy alap szűrő vizsgálat= fizetsz,

közli h szükséges a hormon vizsgálat, megcsinálja =fizetsz, eredményért mész, kiírja a gyógyszert = fizetsz.

És még csak most váltod ki a gyógyszert. Jobb esetben magas hormon tartalmú, háromhavi 3000forint, viszont ha neked a legminimálisabb hormontartalmúra van szükséged akkor akár a háromhavi 15000-20000forint.

Ha csak azért mennél magánorvoshoz h ki ne derüljön h voltál nőgyógyásznál, akkor annyit kell tenned h nem ahhoz az orvoshoz mész akihez édesanyád jár. Az orvos beteg titoktartás kötelezi, így nem kérdezősködhetnek utánad főleg ha nem tudják ki az orvos. Ráadásul mind ezt megúszod ingyen, mert 17 évesen, iskolába jársz, és az állambácsi fizeti a betegbiztosításod. Nem hiszem h van annyi spórolt pénzed h ilyenekre költs pluszba én is voltam 17 nem is olyan rég.

22L

2015. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan Budapesten élek, de olyan nőgyógyászom van, aki ugyan 14.000-ért rendel, de a hormonvizsgálatra a kórházi laborba küld, majd az eredménnyel való visszamenetelkor csak a receptfelírás díját fizetteti ki, aki 2000 Ft, és minden 3 hónapban nem kell vérvétel is, csak évente. Szóval 2.000 Ft magán úton a receptfelíratás, + a gyógyszer ára. Az én gyógyszerem pl. kis hormontartalmú, és "csak" 8.000 Ft.


Én azt gondolom akármennyibe is kerül, jobban jársz a magánorvossal, mint a TB-ssel. A TB-s ambulanciák futószalagosak, és az orvost totál nem érdekled. Azért egy magánrendelésen egészen más légkör van.


Sok sikert!

2015. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szakrendelésre járok nőgyógyászhoz, voltam több orvosnál is, egyik ilyen másik olyan. Most utoljára egy nőnél voltam, magyarázott, mutogatott, nagyon kedves volt. Ezután csak hozzá megyek. Szakrendelésen is lehet jót kifogni..
2015. okt. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 4-es!


Én vagyok a 3-as. Persze, lehet ilyen szerencsés is, mint Te voltál, de ez az orvos, ritka, mint a fehér holló.

Nagy általánosságban az a szitu, hogy a TB-s orvosok rendelnek az ambulancián, és közben ügyelnek az osztályon. Azaz ha az osztályon baj van, akkor azonnal ki kell ugrania, és go. Ennek egyenes aránya, hogy ha az orvos minimum 1 órára eltűnik, akkor feltorlódik a sor. Ha ez megvan, akkor a visszatérő orvos azt látja, hogy hú, és kezdődik a futószalagos "haladjunk" szemlélet. Mindezt azért, mert eleve sokan feltorlódtak, és nincs biztosíték arra, hogy nem lesz újabb roham az osztályra. Így lesz az amúgy mosolygós, türelmes orvosból futószalagos pokróc.

A másik kategória, aki eleve futószalagosan rendelő pokróc, mert úgy gondolkodik, hogy ezt állja a TB. Ha kedvességet és mosolyt akar a kedves páciens, akkor keresse fel a magánban.


A magánrendelőben minden kötetlenebb. Eleve már a bejelentkezéskor elmondod miért mész. Így az orvos, vagy az asszisztens besorol egy időpontra, és a panaszodat figyelembe véve "rád szán" X időt. Nem mindegy, hogy csak egy receptért ugrasz be, citológiára mész vizsgálattal és UH-gal, vagy 36 hetes terhesen, 3 A/4-es oldalnyi kérdéssel, és millió parával a szülés előtt.

Itt elvileg nincs csúszás, mert mindenkit a fent írtak szerint osztanak be.

Megtörténhet persze, hogy az orvosnak hirtelen nem tervezetten el kell mennie. (SOS műtét vagy szülés). Az én orvosom ilyenkor azt csinálja, hogy amikor kijön, mondja, hogy el kell mennie, várhatóan X idő múlva jön vissza, és akinek nem feltétlenül szükséges, az ne várjon rá, kérjen egy másik időpontot. Vagy ha még nem ülsz ott, akkor az asszisztensnője felhív, hogy mi a szitu, és vagy menj későbbre, vagy ad egy másik időpontot.


Persze a magánban fizetni kell. Nekem megéri.


Az első alkalommal nőgyógyászhoz menőknek pedig szerintem jobb, ha magánba mennek.

2015. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!