Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz vagyok, fogamzásgátlót...

Szűz vagyok, fogamzásgátlót szeretnék. Meg fognak vizsgálni?

Figyelt kérdés
Először fogok fogamzásgátlót szedni, és nőgyógyászhoz is először megyek. Semmi panaszom nincsen, egyedül a gyógyszer miatt megyek. Mit fog csinálni, mire számíthatok?

2015. okt. 26. 20:03
 1/9 A kérdező kommentje:
16 vagyok
2015. okt. 26. 20:03
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam pl semmi vizsgálat nem volt. Megkérdezte, miket szedek, mire kell, mire vagyok allergiás. És ennyi. Felírt egyet és kész. De nyilván nem ez lenne a normális.

19L

2015. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
el tudom képzelni hogy ez az, mert barátnőimet se vizsgálták meg.
2015. okt. 27. 12:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte biztos vagyok benne, hogy teljes manuális vizsgálat lesz és vérvételre is el fog küldeni. Nagy városban laksz vagy kis helyen?
2015. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kisvárosba
2015. okt. 27. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha szűz vagy, akkor el lehet tekinteni a bimanuális vizsgálattól a felírás előtt, de természetesen ilyen esetben az első aktus után vissza kell battyogni a dokihoz egy vizsgálatra.

Igazából ami fontosabb lenne, az a megfelelően részletes anamnézisfelvétel. És ez az, ami sokszor el szokott maradni...


Megkérdezhetem, hogy miért is van szükséged fogamzásgátló tablettára?

Mióta menstruálsz? Rendszeres-e a ciklusod? Mióta rendszeres? Van-e valamilyen betegséged (pl. cukorbetegség, endokrin eltérések, migrén, autoimmun betegségek stb.)? Szedsz-e valamilyen gyógyszert? Családban előfordult-e trombózis?

2015. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem szeretnék terhes lenni, ha lefekszünk egyszer a barátommal. És mivel másfél év után kezd aktuálissá válni a téma, jobb félni mint megijedni alapon elkezdeném szedni. 3 éve, rendszeres, az eleje óta, aztán 1-2 hónap múlva kihagyott 3 hónapot, de azóta megint napra pontosan rendszeres. Nincs betegségem, nem szedek gyógyszert. Nem tudok trombózisról. Miért kérdezted ezeket?
2015. okt. 27. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert ha nem menstruálsz normálisan, és gyógyszerrel szétbszod, akkor, miután leálltál vele, ugyanúgy vagy egyáltalán nem fogsz vérezni.

Trombózis meg kizáró ok.

2015. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
akkor ilyennel nincs gond. Szóval, vizsgálatra számíthatok, vagy inkább beszélgetéses kérdezgetésre?
2015. okt. 27. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!