Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miféle személyiségzavar az,...

Miféle személyiségzavar az, ha minél fontosabb valami, annál kevésbé képes megtenni az ember? Mitől alakulhat ki ez valakiben?

Figyelt kérdés
Amikor tudja az illető, mit kellene és hogy, és mégsem tesz semmit, legfeljebb amikor valami más épp sokkal égetőbb, és azzal kellene foglalkoznia. Nem is eszik meg alszik rendesen. Ami érdekli, azt nem képes elolvasni, ha vizsgára is kellene, de sokszor, ha igazán nagyon izgatja egy téma, még a saját kedvéért sem, inkább végigolvas valamit, ami elég érdektelen a számára. Van, hogy ugyanazt mások kedvéért simán elvégzi, amire a saját érdekében nem tud erőt gyűjteni. Sokszor meg "elfelejti" a fontos dolgokat.
2010. márc. 9. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Huu, nem tudom de nekem ez van, vagy legalábbis nagy része igaz rám sajna ! :(
2010. márc. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondolkodom, hol lehetne utánaolvasni ennek.

Neked milyen volt a viszonyod a szüleiddel? Szerettek, elfogadtak, bátorítottak, vagy legalább egyikük? Sikerült befejezned a tanulmányaidat, munkát találnod?

2010. márc. 9. 01:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem személyiség zavar, inkább csak elkerülő magatartás, gyógyírja, ha megerőszkolod önmagad, és ahogy mondani szokták fejest ugrasz a mélyvízbe.

Én is nagyon ilyen voltam, nekem az idegen nyelvekkel volt bajom, és mikor már elviselhetetlen volt a szitu, hogy nem tudok letenni egy középszintűt, összekuporgattam némi pénzt és kimentem fél évre Londonba. Az első 2,5-3 hónap szörnyű volt minden este sírva-szorongva, rettegve aludtam el a holnaptól félve, reggel a munkahelyre menet azt hittem elájulok, vagy elhányom magam, volt is amikor elhánytam magam, utána meg szinte egyik napról a másikra elmúlt az idegesség, a gyomorgörcs és a szorongás, rájöttem, hogy nincs miért félnem, már értek mindenkit, és egész jól, gyorsan válaszolok magamhoz képest. Rossz volt hazajönni, de kerestem egy csomó pénzt, és később sikerült a nyelvvizsga is.

Ez a fejes a mélyvízbe, a te esetedben mondjuk az, hogy igenis mindig azt csinálod, ami égetőbb, azt tanulod, ami nem érdekel. Pár hét és nem fog gondot okozni.

2010. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Második, szerintem nem egészen ugyanarró lbeszélünk. A nyelvtanulásra való lustaságot én si kezeltem már mélyvízzel (kimentem angol nyelvterületre gy, hogy jószerével megszólalni sem tudtam, két és fél hónap múlva folyékonyan beszélve jöttem haza) - csatlakozom hozzád, ajánlom mindenkinek -, de akiről most szó van, az tényleg olyan, mint akit elátkoztak vagy elvarázsoltak, nem x dologra nem bírja rávenni magát, hanem gyakorlatilag semmire, pedig a képességeivel sosem volt gond.
2010. márc. 9. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Neurotikus teljesítménygátlás. Ez az, amit a köznyelv lustaságnak nevez :)

Ugyanez volt velem is, pszichoterápia segített. Azóta beindult a karrierem, úgyhogy már visszahozta az árát :)

2010. márc. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!