Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásznál milyen vizsgálat...

Nőgyógyásznál milyen vizsgálatot érdemes elvégezni, ha egyébként nincs panasz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jártas a nőgyógyászati témákban, most megyek majd először, mert szerencsére nem volt semmi panaszom. Most sincsen, de már úgy gondolom, hogy itt az ideje (23 éves vagyok). Citológiát mindenképpen kérek. Ezen kívül szerintetek érdemes váladékvizsgálatot vagy váladéktenyésztést kérni? Egyáltalán mire kellenek ezek? Gondolom, hogy fertőzést állapít meg.

Köszi a válaszokat előre is


2015. nov. 7. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincs erős folyás, akkor nem érdemes. Elég a citológia, illetve hozzátenném a saját esetemből kiindulva, hogy egy alaposabb orvos, mint az enyém, megnézne hüvelyi ultrahanggal nem bújik-e meg odabenn ciszta pl. Nekem mióma bújt odabenn, de 23 évesen szerintem nálad az még nem fordulhat elő, csak 35 - 40 felé. De a ciszta az esetleg. De úgy is benyúl, és kívülről megnyomkodja a hasad, érez-e rendellenességet.
2015. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs panasz, akkor sima manuális vizsgálat, citológia és esetleg UH-vizsgálatot érdemes azért végezni.
2015. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!