Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megjött az első, és nagyon...

Megjött az első, és nagyon cikinek érzem magam? 13/L

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tegnap este megjött az első mensim, átáztam, és anya reggel észrevette a lepedőmön...kérdezte, hogy nem akarok-e valamit mondani neki, én pedig nem mondtam el, hogy megjött. Soha nem beszélt nekem ezekről a dolgokról, így elég gáznak érzem ezt a témát. Végül mondta, hogy adjam oda neki a kis naptáramat, és megmutatta, hogy hogy kell számolni a ciklust, most reggelizik és azt mondta, hogy utána még mond egy csomó mindent. De olyan rosszul, vagy nem is tudom hogy érzem magam, miközben erről beszél:/

Nálatok volt ilyen beszélgetés? Hogy zajlott?



2015. nov. 8. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, anyukád is keresztül ment ezen. Neki is volt első, minden lánynak. Ez a téma egyáltalán nem ciki, sőt... Én amikor megjött, akkor tökre örültem neki, hogy valami új dolog indult el bennem, és a mai napig szeretek róla beszélni. Az anyukád pedig biztosan észrevette, hogy kínos neked a téma, de meg is mondhatod neki, hogy neked erről egy kicsit kellemetlen beszélni. Lehet, hogy egy ilyen beszélgetés jót tenne, hogy meg tudd kérdezni ilyen dolgokról. Ő az anyukád, és csak a legjobbat szeretné neked.

Viszont ha tényleg nagyon gáznak érzed, akkor akár azt is megmondhatod neki, hogy te erről nem szeretnél beszélni vele, mert ezt is teljesen meg lehet érteni. De ahogy leírtad, nagyon segítőkésznek tűnik. És nem árt tudni ezekről a dolgokról. Bár nem tudom, mennyit tudsz már.

2015. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem kell, hogy kényelmetlenül érezd magad emiatt, hiszen teljesen természetes a dolog. Őszintén szólva, én anyukád helyében érezném magam rosszul, már korábban fel kellett volna erre készítenie. Mindenesetre hallgasd meg amit mond, és ne szégyenkezz, nincs miért.
2015. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát nagyjából most elmondodtt mindent, meg barátnőkkel is beszéltünk már róla...
2015. nov. 8. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már jóval azelőtt beszélt róla, hogy nekem is megjött. Kb. 10 éves voltam, mikor felvilágosított, és 12 évesen jött meg. Nem éreztem cikinek előtte, az iskolában viszont elég gáz volt. A többi lány nagyon éretlenül kezelte ezt az egészet, hogy húúúú, mensi, hihihi, ment a vihogás meg a felvágás, mert szerintük az a menő nagylány, akinek már megvan. Én sose értettem ezt, de vicces volt nézni a sok gyökeret, akik azzal töltötték a mindennapjaikat, hogy találgatták, vajon kinek lehet már meg :D
2015. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 13 évig tabu volt nálatok, teljesen természetes, hogy kényelmetlenül érzed magadat! A felvilágosítás nem egy alkalom kell, hogy legyen, hanem folyamatos beszélgetések sorozata egészen pici ovis kortól. Ha lesz gyereked csináld így!

Anyádnak viszont nagy gyakorlata van a témában, ami egyetlen barinődnek sincsen még. Biztosan tud hasznos dolgokat mondani, érdemes meghallgatni. Engedd meg neki, hogy segítsen.

2015. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Emlékszem nekem 12 évesen jött meg először.Akkor én is kellemetlenül éreztem magam ebben a témában.Majd kinövöd te is.:)
2015. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én anyukám mikor kicssebb voltam vett nekem egy könyvet es eggyütt elovastuk és mondta hogy ha kérdésem van nyugodtam mondjam el neki
2021. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!