Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi hálapénzt illik adni...

Mennyi hálapénzt illik adni egy nőgyógyászati műtét után?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 12:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Kedves előző barátaim!

Azért azt ne felejtsétek el, hogy nem felebaráti szeretetből teszi ezt a nőgyógyász, hanem kőkeményen megfizetjük ezt a vasárnapi munkát.

A villamos vezető is megy hajnalban dolgozni, hogy elvigyen téged esetleg a vonathoz, repülőhöz, vagy munkádba. Hányszor jutalmaztad őt hálapénzzel?

2015. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Amikor szülni mentem és a választott orvosommal beszéltem, (délbudai kórház) akkor előre megmondta, hogy neki 100, a szülésznőnek akivel együtt dolgozik 30 eFT "jár".
2015. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Ha beleásod magad a jogtárba, akkor Te is megnézheted mint én, hogy a hálapénz csak és kizárólag az egészségügyi dolgozóknak van elismerve, ha utólag, Te, önszántadból adsz az elvégzett beavatkozás után, és ezzel nem valósítasz meg vesztegetés vétségét, és Ő sem ha elfogadja. A villamosvezetőnél nem nevesít ilyet a törvény, tehát kár hülye példákat felhozni. Ha a személyi jövedelemadó törvény nevesíti a hálapénzt és borravalót, akkor nem tudom mit kapartok itt ellene. Ha nem akarsz, nem adsz. Ha én akarok, adok. A lényeg: Doki nem kérhet, nem mondhat összeget, nem lehet előre összegben megállapodni. Tájékoztatást adhat, de csak ha a beteg rákérdezett. Tehát Te önként, csak a beavatkozás után (nem előre) adhatsz, és ő ebben az egy esetben elfogadhatja. Idén volt ebben legfelsőbb bírósági döntés, amiben szépen össze is van szedve a jelenleg hatályos törvények szerint mi szabályos, mi nem. Összeget még akkor sem határozhat meg, ha magánrendelésére jársz, de a szülésedet állami kórházban vezeti. Te döntöttél összegről, te adtál utólag és elfogadhatja. Max. amelyik pénzéhes, azt mondja, hogy így nem vállal többet szülést fogadott orvosként.
2015. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Én rákérdeztem. Megmondta.
2015. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

22-es!


Korrekt orvos. Megmondta, Te pedig döntöttél, hogy vállalod ezekkel a feltételekkel, vagy szülsz TB-re.

Ezt jobban szeretem, mint amikor a vállukat rángatják, hogy mindegy, aztán ha adsz valamennyit, és Ő többet gondolt, akkor a száját húzza.

2015. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

21-es!


Ha elolvasod az előzőekben írtam, hogy a betegek nagy része úgy vélekedik (mint Te), hogy nem ingyen teszi, fizetsz akkor legyen ott. Igen ám, de a másik oldal is van. Az Ő családja. Azt az X órát, amit pl. hétvégén távolt tölt a családjától, vagy azokat a pillanatokat, amikor eseményekről marad le, (gyerek szülinap, stb!) NEM lehet pénzzel megfizetni. Erről eszembe jutott egy kis történet, de csak az idevágó részt idézem belőle: "Ha a bolt minden játékát elém rakod, mit ér, ha önmagad helyett adod?" Ugye-ugye....

2015. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Gondolom a tájékoztatást adhat, ha a beteg rákérdezett, abba belefér esetleg ha azt mondja: 50.000 és 100.000 között szoktam kapni. Vagy: amennyit gondol. Vagy: 50.000 körül. De nem határozhatja meg: nekem 100.000, szülésznőnek: 30.000.
2015. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A villamosvezető példája azért is sántít mert ha hajnalba van beosztva dolgoznia kell. De ha otthon van, most telefonálok hogy vigyen el a- ból b- be nem fog . A fogadott orvos a munkaidején kívül, ha telefonálok neki hogy megindult a szülés, bejön hozzám a kórházba és levezeti. Ezzel a szabadidejét feláldozva. Tehát nyilván adok neki utána 40.000, 50.000 Ft-t, amennyit tudok és akarok... Mondjuk ennél több sajnos nem is menne.
2015. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, senki sem kötelezi rá az orvost hogy a kötelező munkáján kívül vállaljon plussz munkát is.

Ünként dalolva, a külön kereset reményében teszi ezt. Akkor miért is kellene sajnálni őt és a családját?

Ha a pedagógus külön tanítványt fogad, akkor sajnálod a családját meg őt is?

2015. nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Igen de én csak olyanhoz megyek aki ezt megteszi.
2015. nov. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!