Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrösödésre fogamzásgátló....

Szőrösödésre fogamzásgátló. Létezik megoldás?

Figyelt kérdés

A problémám körülbelül 10-11 éves korom körül kezdődött,amikor elkezdtem szőrösödni.Először a hónaljam,és a nemi szervem lett szőrös,máshol csak pihék voltak mint ahogy az normálisan lenni szokott,bár elég korán megértem.11 évesen megjött a menstruációm,és ekkor kezdtem el erőteljesebben szőrösödni is.Combom,hasam,hátam,mellbimbóm körül.Tiniként ezt óriási traumaként éltem meg,emellé társult a zsíros,pattanásos,mitesszeres bőr,és a melleim is egész kicsik voltak.Nem szerettem sehova sem járni,a nyarakat utáltam,nem mertem rövidnadrágot sem felvenni,önbizalmam a béka feneke alatt volt.


17-18 éves korom körül rájöttem hogy ez így nagyon nem jó.Állandóan gyantáztam,borotválkoztam,de mindig nagyon kipattogtam tőle.Elmentem nőgyógyászhoz,aki elküldött vérvételre,kiderült hogy a tesztoszteron szintem magasabb.Kaptam is fogamzásgátlót,bár ezt nem csak a szőrösödésre,hanem eredeti célja miatt is,mert közben lett barátom.


Dienillet szedtem,végül abba kellett hagynom mert állandóan hüvelyi fertőzéseim voltak.Ezután elmentem endokrinológushoz,aki sokféle vizsgálatot elvégzett nálam.Petefészek cisztáim nincsenek,a menstruációm rendszeres volt,semmi fájdalom nélkül,túlsúlyos sem vagyok,a vércukor szintem is rendben van,tehát PCOS kizárva,és egyéb betegségek is.Diagnózisként hiperandrogénizmust állapított meg,ami részben petefészek,részben mellékvese eredetű.(a mellékvese termeli a tesztoszteront nőkben) Fogamzásgátlót kaptam,Jangee-t szedtem elég sokáig viszonylag,2 évig.Ezt is abba kellett hagynom,mert ettől is fertőzéseim voltak és állandóan lehangolt voltam.


Idén áprilisban megint visszamentem az orvoshoz.Újabb vizsgálatokat végzett,semmit nem találtak megint.Cypromixet szedek azóta.Ez sem a legjobb,bár ettől nincsenek fertőzéseim,de a szőrösödésen nem sokat változtatott.És tudom hogy ez a gyógyszer tiltólistás így félek is eléggé tőle.


A szőrösödés egyébként teljes testemre kiterjed,de a hátamon fekete pihe szőrök vannak,a hasamon is,de a combomon vastag,fekete,a mellbimbóm körül is.


Szerintetek létezik megoldás a problémámra?Hova forduljak még?


22/L


2015. dec. 5. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem nincs erre mas megoldas, mint amit eddig csinaltal, mert ha lenne, mar megtalaltad volna ennyi ev utan. menj endokrinologushoz , hatha o tud vmit.
2015. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia kedves kérdező. Nem vagy egyedül a problémával. Mintha magamat olvasnám... Sajnos én is ezzel a problémával küzdök... jártam endokrinológusnál többször is... a tesztoszteronom magasabb és hol magasabb volt a prolaktin hol normális... de semmi egyebet nem állapított meg az orvos... hozzáteszem férfi... legyintett, hogy eZ csak kozmetikai probléma... pedig az egész életemre kihat. Minden reggel borotvákozás és smink, hogy elrejtsem a kipattogzást, ami persze nem tesz jót a bőrnek... és frusztráció a nap második felére amikor már kezd lejönni a smink... 31 éves vagyok és singli... sminkelve vonzó nőnek tartanak, de úgyérzem magam mint Fiona a Shrekből. Este átváltozom és reggel megint vár a valóság a tükörben... Párkapcsolatban elhúzódom, ha este megakarják simogatni az arcom és nem értik mi bajom (sajnos estére már enyhe borosta lesz)...nincs egy nyugoddt percem, csak ha egydül vagyok. Volt, akivel megosztottam a problémám, de nem tartott sokáig a dolog, akivel meg együtt maradtam, volt hogy visszaélt ezzel. Mondanom sem kell gyerekkoromban mennyit csúfoltak. A nődokik ( mert jártam többnél) hol PCO-t állapítanak meg, hol azt mondták minden rendben... egyelőre úgylátom nincs megoldás. Voltam IPL-es szőrtelenítésen...15 alkalommal... semmi eredmény, és eszméletlen sok pénz repült ki az ablakon. A Belara fogamzásgátlótól 2 év szedés után teljesen felborult a havim. Hízásra is hajlamos vagyok, mert lelkileg instabil vagyok... habár elfogadtam a problémám, néha ha azt érzem megnéznek közelről a napfényben, elbizonytalanodok, mert úgyérzem lebuktam...észrevették... szörnyű... jobban szeretem emiatt az esti sötét fényeket... Tehát ez nőként nagyon komoly probléma, pláne, hogy mindenhol a szörtelenséget hírdetik... Ha esetleg talált valaki megoldást, írjon. 31/L
2020. aug. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!