Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Beszéljek újra az orvosommal vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve húzódó komoly nőgyógyászati problémával küzdök. Vizsgáltak már mindenhogyany szedtem gyógyszereket, semmi nem.segített. A nőgyógyászom, aki egy tündéri ember már mindent kipróbált, voltak műtétjeim, semmi nem vált be, teljesen kudarcnak éli meg, hogy nem tud segíteni, bántja is. Utolsó ötlete az volt, hogy vagy agyalapi mirigy vagy mellékvese gond van, és kellene pár speciális vizsgálat. Erre ő nem.adhat beutalot, csak endokrinologus, ezért felhívhta a kollégáját, megbeszélt vele mindent, hogy mit vizsgált eddig, miket kaptam stb, és mivel zsákutcába jutottunk, ezért szeretné ezeket a speciálisabb vizsgálatokat. A dokim örömmel hívott, hogy minden megbeszéltek, hívjam bátran, és mehetek is egyszerre. Beszéltem az endokrinologussal, nagy nehezen a magánrendelésére két hét múlvára adott idpomtot, de nem volt túl segítőkész, azt mondta, hogy szerinte értelmetlen a vizsgálat, a speciálisabb vizsgalatokhoz pedig nyomosabb ok kell. Amikor visszakérdeztem, hogy de hát a nőgyógyászom azt mondta, hogy ezt megbeszélték, akkor azt válaszolta, hogy de ő azóta átgondolta és szerinte nem indokolt. Férjem kiakadt, szerinte beszélnem kellene a nőgyógyásszal, hogy beszéljen újra az endokrinologussal, hogy mi változott kb egy ora alatt, ami indokolatlanná tenni az alaposabb kivizsgálást. Én viszont már nem zaklatnám ezzel az orvosomat, amit ő tudott, azt megtette, ennél több szerintem nem várható el tőle, meg mégsem verheti a kollégáját a beutalókért. A nődokim annyit kért, hogy majd tájékoztassam a fejleményekről, mert szeretné tudni, hogy mi van velem. Férjem szerint, akkor tájékoztassam, szerintem ez csak egy udvarisaskodó gesztus, és maximum akkor.kellene keresnem, ha megvan a probléma forrása vagy ha itt is minden lelet negatív lenne és nem oldódik meg a probléma.
2015. dec. 17. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor menj el 2 hét múlva a magánrendelésre, sz*rd le, hogy nem volt segítőkész. Jártam úgy orvossal, hogy tutira megmondta, hogy biztos nem "az", de ha mindenképp akarom, jó, legyen meg a vizsgálat. Kiderült, hogy "az"... Szóval ennyit a látatlanban való diagnózisokról. Szerintem tájékoztasd az orvosodat, ha már ennyit szervezkedett miattad, biztos nem csak udvariasságból mondta, hanem valóban kíváncsi mi lehet.
2015. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az endokrinológus csak akkor végezte el a munkáját, ha szakvéleményben leírta megállapításait, amihez a nevét adta. Ha kaptál tőle ilyet, akkor ezzel menj vissza a nőgyógyászodhoz, ha meg nem akkor kérd meg hogy utaljon olyan endokrinológushoz, aki nem csak a levegőbe dumál.
2015. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Évekig témáztam a nőgyógyászomnak, hogy hipofízis adenómám van. Nem vett róla tudomást, mondván: Honnan tudhatom én ezt.

Majd elküldött endokrinológoshoz, aki megállapította, hogy valami nem stimmel és adott gyógyszert.

Ezután mentem az állatorvosomhoz! aki mondta, hogy azt a gógyszert be ne szedjem és kérjek MR vizsgálatot.

Ezétr 2 hónapot könyörögtem, mire elvégezték.Találtak is valamit.... napok múlva újra MR , most már izotópos festékkel és hopp, már mutatta is az adenómát.

Szóval ne hagyd magad lerázni és mindegy milyen a doki, csinálja meg a vizsgálatokat, nem kell puszipajtásnak lennie.

2015. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!