Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy 19 évesen sem...

Normális, hogy 19 évesen sem állt be még a ciklusom?

Figyelt kérdés
12 éves korom óta menstruálok, erős vérzéseim vannak, volt hogy egy hétig kitartott, hánytam, hasmenésem volt... aztán egy időben javulni kezdett. de fél éve élek nemi életet és megint felborult.. már 1-2 héttel előtte rosszul vagyok, görcsölök erősen első 2 napban, és 3 napig erős vérzésem van.. szinte soha nem jött meg pontosan, volt hogy 26 napra, de inkább 31 körül szokott. ( nem szedek fogamzásgátló tablettát, óvszerrel védekezünk)
2015. dec. 17. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

El kellene menned egy nőgyógyászhoz és hormonvizsgálat is kellene. Lehet, hogy felírják neked a tablettát, és az majd rendbeteszi.

Én is sokat szenvedek a ciklusommal, kb ugyanilyen tüneteim voltak, és fogamzásgátlót írtak fel.

2015. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tabletta nem teszi helyre a mensit, hanem kikapcsolja, és egy mesterséges ciklust hoz létre (megvonásos vérzés). Ettől nem rendbejön a mensi, mivel ilyenkor nincs mensi.

Az, hogy 26-31 nap között jön meg, szerintem normális, nem mindenkinek jön meg napra pontosan.

19L

2015. dec. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem a rendszerességre gondoltam, hanem a szenvedésre... a hormonszint okozza, amit a tabletta beszabályoz.
2015. dec. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!