Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mentális beteg férfinek lehet...

Mentális beteg férfinek lehet egészséges gyermeke, ha rendszeresen gyógyszert szed, fogantatás előtti napokban erős nyugtatókat szedett? 27/N

Figyelt kérdés
2015. dec. 23. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem merném megrizikózni.
2015. dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hogy terhes vagyok. 3 napja történt, ezekben a napokban van peteérésem.
2015. dec. 23. 18:03
 3/16 anonim ***** válasza:
ez így semmit se mond sajnos. kéne tudni, h a betegsége mennyiben genetikai és mennyiben szociális eredetű, na meg azt is h milyen és mennyi gyógyszert szedett éppen.
2015. dec. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Skizofrén a párom, seroqelt szed rendszeresen. Most két hete volt egy visszaesése, dokija napi 3x1 Rivotrilt irt fel neki.

Lehet, hogy furcsán hangzik, hogy ilyen férfi a párom, de tünetmentes, ha rendszeresen szedi a gyógyszerét.

2015. dec. 23. 18:08
 5/16 anonim ***** válasza:
Meg kellene tudni , de nem innen hogy milyen hatása van a születendőre. A gyógyszerrel vigyázni kell. Szerintem. Nehogy maradandó testi-lelki sérült legyen. Én nem itt kérdezném meg.
2015. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen mindegy, hogy milyen gyógyszert szedett, mert a skizofrénia önmagában véve nagyon súlyos rizikófaktor. Kb. 50%-ban öröklődik, és maga a skizofrénia mentális mintája is rettenetes hatással van a gyerekre.


Az orvosok soha nem ajánlják az ilyen betegnek, hogy szaporodjon.

2015. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

a 6-ossal kell egyetértenem és szakemberként mondom. én viszont egyáltalán nem tartom hülyeségnek h itt is kérdezősködsz, mert ismerve a mai eü-t, legalább hallasz többféle véleményt, ami meg nem ártalmas.


Nézd, sajnos a sch -ról ugyan egyre jobban megoszlanak a vélemények, hogy mennyire genetikai és mennyire nem (sőt, a legmodernebb irányzatok kifejezetten durva stressreakciónak is tartják), viszont tény ami tény, h maga a hajlam erősen gyanús, h örökletes lehet. A kifejlődése már nem biztos, de hajlamra van valószínűség.


A gyógyszerek amiket írtál viszont nem olyan erősek, h csupán amiatt aggódnod kellene, sőt, nem is értem, mert sch-ban azért ennél jóval durvább gyógyszerzést szoktak alkalmazni.


Úgyh a gyógyszerek miatt ne aggódj (bár mg-ot is kéne tudni ugye), azonban nem az a meghatározó tényező ebben az esetben, hanem az alaphelyzet. És bizony sajnos lehet örökletes. Senki nem fog neked 100% biztos választ adni, ugyanis lehetetlen, az max csak jóslás lenne. A rizikó azonban megvan, így hát igen nehéz döntés, ez tény, de feltehetően én nem vállalnám be a kockázatot.

(csak tudod most megint utána kéne menni a dolognak sokkal jobban, azaz milyen jellegű, milyen fokú, stb .... egyáltalán a diagnosztizálás mennyire volt korrekt, egy sor olyan kérdés merül fel, amit ismerni kellene ahhoz, hogy válaszolni lehessen erre a kérdésre, és még akkor is csak egy kockázatnál tartanánk, biztos végeredményt senki se tudna mondani)

2015. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Születési rendellenesség nem áll fent, mivel az apa gyógyszereket szed?
2015. dec. 25. 17:11
 9/16 anonim ***** válasza:
nem teljesen értem a kérdésedet.
2015. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon nagy eséllyel örökölhető. Nem ajánlott a gyerekvállalás. Van az ismeretségi körünkben ilyen beteg.
2015. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!