Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió, vagy komolyabb...

Ez depresszió, vagy komolyabb dolog állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Először is, nem tudom, lenne-e ok aggodalomra, ezért írok ide, hátha valaki tudna tanácsot adni, vagy javasolni valamit.

Hogy mi is volna a probléma. Először is az aggaszt, hogy nem tudok őszintén örülni annak, amit elértem. Néhány példa: sikerült a nyelvvizsgám, ezután alig 30 perccel teljesen melankolikus, mondhatni szomorú hangulat lett úrrá rajtam. Egy másik eset, ez elég friss, jól sikerült az érettségim, felvettek egyetemre, minden úgy alakult, ahogy terveztem és nem volt meg a kitörő öröm. Ez már igencsak elgondolkodtatott, elvvégre az volna a természetes, ha ilyenkor több napig le sem lehetne törölni a mosolyt az arcomról. Ehelyett én a szobámban ültem, befordulva, negatív hangulatban töltöttem a hét hátralévő részét.

Ezen felül mostanában olyan gondolatok gyötörnek, hogy mi van, ha valamilyen betegség lappang bennem (elsődlegesen lassú kórlefolyású, a tüneteket kései állapotban produkáló betegségekre gondolok). Az előbbiből adódik, félek, hogy mi van, ha egyik napról a másikra meghalok.

Ehhez társul még a lehangoltság is.

Mivel nem vagyok jártas az efféle problémákban, így inkább itt kérek segítséget. Gondolom, az első lépés a pszichológus, de valamilyen előzetes válasz jó lenne.


Köszönöm, ha végigolvasod, és bármilyen formában segítesz!


2015. aug. 5. 18:58
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzáfűznék, hogy sokszor úgy érzem, hogy rossz ember vagyok, pedig a környezetemben mindig az ellenkezőjét hangoztatják.

Nem tudom, releváns-e, hátha ez is segíthet.

2015. aug. 5. 19:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Javaslom pszichiáter szakorvos felkeresését lehetőleg magándokit! Ő majd ír fel megfelelő antidepresszívumot szerintem ilyen panaszoknál elég SSRI is! :)
2015. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. aug. 5. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez tuti nem depresszió. Menj ki a strandra, majd az segít.
2015. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előző hozzászólóval, szerintem még soha nem volt depressziós. Ezek a tünetek, amiket leírtál a bipoláris depresszió tünetei. Tudom, én is megtapasztaltam ezeket,akkoriban még semmit nem tudtam erről az egészről, csak akkor fordultam szakemberhez, amikor már nagyon súlyos tünetek jelentkeztek.

De ne aggódj, te még fiatal vagy, és ahogy leírtad, úgy vélem, hogy a kezdeti stádiumban. Mindenképpen fordulj szakemberhez, akiben megbízol,ő majd segít rendbe tenni a fejedben a gondolataidat. Ha nem teszed ezt meg, akkor a dolog nem fog magától javulni (esetleg időlegesen, de a kiváltó okok megmaradnak, és újra elő fognak jönni), hanem idővel rosszabbodni fog.

Még egy jó tanács, ha van lehetőséged, akkor kezdj el sportolni valamit, ami tetszik, az is növeli az önbecsülésed.

2015. aug. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit olvasgattam és én is erre jutottam.
2015. aug. 8. 08:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszert semmiféleképp ne szedj,én ezt ajánlom.

Többet árt,mint segít.

Hasonló tüneteim vannak nekem is,bár én az okát tudom,hogy miért vagyok ilyen.

2015. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!