Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor érdemes pajzsmirigy...

Mikor érdemes pajzsmirigy gyanúval endrokrinológiára menni?

Figyelt kérdés

Már két éve lökdösnek az orvosok ide oda, mert volt egy ájulós időszakom és túlsúlyos is vagyok. A fogamzásgátló szedését is abba kellett hagynom. A nőgyógyászom azt mondja, hogy lappangó pajzsmirigy lehet a háttérben és ezért nem ír fel nekem fogamzásgátlót (amely nagyban zavarhatta a hormonjaimat és azért ájultam el. De hozzá kell tennem, hogy akkor diétáztam heti 4-5 edzettem /futás,kondi/ és fél év alatt 8 kg ment le(85 kgból), holott betartottam mindent 1100-1500kcal) Szóval most tartok ott, hogy elmentem a körzetisemhez, aki nevetve mondta, hogy a 4,5 -9,5 TSH szintemmel nevetséges endrokrinológiára menni, de megírta a beutalót a nőgyógyász kérésére. Voltam már egyszer az endokrinológus rendelésén, de kiakadt, hogy a körzetis miért nem kért vérképet, mert ő ebből így nem tudja kitalálni. Most ott tartok, hogy fél év után van időpontom. És nem tudom, hogy van-e értelme elmenni,hogy ezt az egészet a semmiért csináljam végig. De tény, hogy zavar, hogy nem tudom miért fogyok ilyen lassan, és miért jön vissza a duplája fele annyi idő alatt. Vagy ha tényleg gond van, akkor az orvosok ne vegyék ezt fél vállról.


köszönöm előre is a válaszokat

24L


2015. dec. 30. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

4,5-9,5 már rég rossz.

De mi az, hogy miért nem kért vérképet a körzetis doki? Írja ki az endokrinológus, 1000 másra is kérhet vizsgálatot, amire a házidoki nem.


Ugyanahhoz az endokrinológushoz mész?

2015. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Csak az a probléma, hogy most újra kell kérnie vérképet, mert az előző majd féléves. Mert az előző időpontom a doki lemondta, és mire kaptam újat helyettesítés volt.Az a doki meg egy sima 24 órás vérnyomásméréssel elintézte a dolgot. (Hát én is csak néztem, hogy a kettőnek mi köze egymáshoz. De hát ő az orvos.) Körzetisem mondta, hogy 10 TSH alatt nem is adnak gyógyszert addig normális tartományban van. Bár nem írom alá,mert sokszor a terhes ismerősök is mondták, hogy szedniük kellett, hogy 2 TSH alatt legyen a szintjük.
2015. dec. 30. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!