Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Harmadik szülésem után vagyok,...

Harmadik szülésem után vagyok, a kisbabám 19 napos. Ki tapasztalt még ennyi idővel a szülés után vizeletcsepegést? Segített rajta az intim torna? Mennyi idő után van változás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyéntől függ, mikor szűnik meg az effajta vizeletcsepegés. Az alhasi izomzat gyengesége miatt van, sajnos sok esetben évekig is eltarthat míg megszűnik. Mivel neked ez a harmadik terhességed így rosszabb helyzetben vagy, de ez csak statisztika. Tényleg egyéntől függ!
2010. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni, de gratulálok a babádhoz! :) Sok egészséget!
2010. márc. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Hát ami azt illeti elég ijesztő hiszen 33 éves leszek.. nem szeretnék évekig ezzel szórakozni.. na de ki szeretne.. a Kriston könyv megvan, de a tornára nem jutok el..

itt a neten találtam egy videót ami megvásárolható nem Kriston -féle torna, hanem szinte ugyanaz- a Kegel gyakorlatok..- na mindegy.. nem válogatok.. kipróbálom.. közben pedig vicces de egy korábbi gyűjtögetésem jóvoltából ezt a megvásárolható videoanyagot már letöltöttem valahonnan.. tök jó.. már csak el kell kezdeni komolyan tornázni.... tegnap kipróbáltam nem bonyolult.. jó köhögős vagyok-elkaptam a középső manókámtól.. ami ugyebár kínos a szülés után:) pláne nálam.. de most már köhögés közben tudatosan zárom az izmaimat--- sikerült!!! nem cseppent el!!!! a gyakorlatok állandóan ismételve vannak ..elég érthető a magyarázat és jó a felvétel is.. szóval elindultam a normális irányba asszem.. van még 3 hetem a 6 hetes kontrollig.. talán addigra lesz némi sikerélményem még ezzel kapcsolatban.. ha nem akkor szólok a dokimnak..

2010. márc. 26. 09:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, menyire erős a vizeletcsepegésed? Én kétszer szültem ,a második szülés után , most 3 éve, nekem is csepegett, elkezdtem Kegel gyakorlatokat csinálni de nem csak hogy nem használt hanem egyre rosszabb lett. Most nem csak hogy pár csepp hanem teljesen bepisilek, tudod mit jelent ez nappal betét, éjjel pelenka... Gyorsan menj a dokidhoz.
2010. márc. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hűű..sajnálom! és nem lehet valamivel javítani rajta?

Mármint a te eeteden?

műtéti megoldás?


Egyenlőre nem megyek még dokihoz, mert még alig telt el pár hét.. majd a 6 hetesen szóba hozom..

van itt egy rendelő ahol műszeresen is tudják ezt a szorító erőt mérni.. max ott tudakolózom..


nem lehet hogy rosszul gyakoroltad be a Kegel gyakorlatokat?

Bevallom én trehány vagyok.. a terhesség alatt is cseppent el vizelet hányás közben.. de a nagy fehér előtt guggolva nehéz is volt visszatartani főleg hogy erőltetett a hányás is..

de akkor nem nagyon foglalkztam ezzel a tornával..

most azért bízom benne hogy rendbe tudom tenni magam..


elolvastam a Kriston könyvet is..

de a kegelről van videóm, azt könnyebb átlátni, mit mikor hova szorítsak:)


remélem mindkettőnknek rendbe jönnek a dolgai! javulást kívánok!!

2010. márc. 27. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!