Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van összefüggés a hormonális...

Van összefüggés a hormonális változás - pl. szülés utáni vagy fogamzásgátló tabletta, serdülőkor, menopauza - és a súlynövekedés, sőt elhízás között?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze! Én szedtem egy fogamzásgátlót, amellett nem volt gondom a súlyommal, terhesség alatt alig híztam, 5 kilót kb, de utánna a szoptatás alatt Cerazett fogamzásgátlót szedtem, na akkor 3 hónap alatt 15 kiló jött fel:(
2010. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Őszintén, éppen ezért kérdeztem. Vékony voltam, de szülés után!!! - brrr, ki sem merem mondani mennyi - csak jöttek a kilók, pedig mindent csináltam, csak épp sokat nem ettem. Azóta meg horm. fogg.-m van, és egyszerűen nem bírom leadni. Sőt megszakadok, hogy ne jöjjön föl még több.


Van erre megoldás?

2010. jan. 5. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
az a kérdés, hogy a kilóid a szülés után, vagy a fog.gátló szedése óta jöttek fel? Ha az utóbbi, akkor azt abba kéne hagynod, az az első lépés.
2010. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Annak ellenére, hogy sajnos hónapokig tartott a szülésből a felépülés, először akkor jött föl, noha alig(!!!) ettem, sőt még szoptattam is.

Utána ez megállt, kb. mikorra rendbejöttem, sőt akkor már kezdtem normálisan enni, és nem híztam.


A második "plusz" szerintem a fogg. óta rakódott rám, és nem megy le, akármit teszek!

2010. jan. 6. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan is, aki a szoptatás alatt hízik, ha nem is eszik sokat. Ugye tudjuk, hogy van, akinél ez pont fordítva zajlik le és olvadnak róluk a kilók, de akiről nem, az ált. a szoptatás után tud fogyni, mert akkor már nem akarja a szervezete mindenáron megtartani a zsírszövetet a tejtermeléshez. Én a szoptatás alatt nem tudtam fogyni vagy csak pár kilót kín keservesen és én soha nem szedtem fogamzásgátlót. Utána, ha már nem szoptatsz, könnyebb lesz, mert vissza fog állni a hormonszinted. Szóval az is lehet, hogy emiatt van. Én a helyedben mindenképp elmennék az orvoshoz, mert lehet, hogy a gyógyszeredet kell lecserélni vagy akkor megmondja neked, hogy majd a szoptatás után tudsz fogyni.
2010. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!