Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudom hogy mit tegyek,...

Nem tudom hogy mit tegyek, mert 12 éves voltam mikor bántottam a mellemet, és már nagyon megbántam, emiatt szinte nagyon gyakran félek, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos, mamámnál voltam, és ezért tudtam zavartalanul bántani magam. 12 éves voltam akkor, nem tudtam mit jelent az egészség. S mikor harapdáltam a mellem kicsit sárgás volt a bőröm. Nem törődtem vele, hamar elmúlt. Ilyen téren a jobb mellemet jobban bántottam, mert a bal oldalon van a szívem, és jobban féltetettem azt. Utána 1 hónapig volt le szorítva a mellem toppal. Utoljára, 2014 szeptember 1.-jén volt leszorítva. Majd aztán a bal mellem alsó oldalában találtam egy csomót, nagyon megijedtem. S mikor megfogom a jobb mellem külső oldalát, és elmozdítom belülre, olyan mint ha lenne benne valami, daganat vagy valami ilyesmi. Ezt kb. 6 hónapja vettem észre ezeket. A legfontosabb hogy a jobb mellem bal oldala, és a bal mellem jobb oldala, szóval majdnem a melleim közepe fáj, de mégis a melleim fáj. Persze, hogy a jobb mellem fáj jobban, de a bal mellemben nem olyan sokszor szoktam érezni fájdalmat. Ezeket a fájdalmakat 2015 január - április között jöhetett meg. Sajnos, azt is szoktam tapasztalni hogy a jobb mellem kisebb, és nem nő már egy ideje, és lehetséges hogy a másik is nem nő. S a jobb mellbimbóm, nem annyira sima mint a bal. Ezt már anyukámnak is elmondtam, de nem tapasztal semmit, és hiába mondom hogy el akarok menni orvoshoz, de azt mondja hogy felesleges. Minden nap a nyakamat kicsit melegebbnek érzem, de mondják hogy nem meleg. Én úgy gondolom, hogy ezek mind a 2014 nyár miatt vannak, és nagyon megbántam amit tettem! Nagyon félek a mellráktól, és ezért szinte minden nap csupa rosszra gondolok, hogy nem kell e szedjek gyógyszereket, nem vagyok olyan beteg hogy fel mennyek a mennybe, és emiatt majdnem minden nap félek. De ebben az a jó hogy mikor nem félek akkor nem fájnak a melleim. Akkor ha rosszra gondolok, de 1-2szer elkezdenek fájni. De az anyukám mondja hogy szihésen jön a fájdalom, és csak túl stresszelem a bántásomat. Kérlek szépen titeket, ne kössetek belém, csak akkor írjatok, ha valóban segíteni szeretnél! Most 13 éves vagyok, most áprilisban leszek 14. Nos, köszönöm hogy el olvastad, és segítesz nekem!

2016. jan. 4. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szólj anyukádnak, hogy találtál egy csomót és elmentek orvoshoz megnézni.
2016. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál megprobálom rá venni.
2016. jan. 4. 21:22
 3/11 anonim válasza:
0%

a mellben talált csomó nem vicc, ha ezt mondod Anyudnak, csak el visz orvoshoz, de akár iskolában a védőnőhöz nem tudsz evvel fordulni?

amúgy havi dologgal hogy álsz? ha meg van/előtte vagyok, nekem is fájnak melleim, vagy nekedállandóan fáj?

2016. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jól van, hamarosan megmondom neki. Hát már olyan 2 - 2,5 hete már nem annyira stresszelek, és csökkentek a fájdalmak, és sajnos akkor is fáj mikor nincsen meg, ez elég érdekes lesz, de nem annyira emlékszem hogy mikor megvan akkor vannak e fájdalmaim, de ha jól emlékszem lehet hogy nem fájtak
2016. jan. 4. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Ne izgulj, ebben a korban szinte teljesen kizárt hogy rákos legyen valaki. A rák NEM FÁJ !!! csak a legvégén amikor már sebes, stb...

A korodban a fejlődés velejárója a csomók időszakos kialakulása, figyeld meg, hogy a menstruációs ciklusoddal hogy változnak. A mellek mérete sohasem egyforma, van akinek majdnem, de előfordulhat jelentős különbség is.

Szóval semmi bajod sincs, ne félj, és semmiféle butaságot ne gondolj azért mert "bántottad" a melleidet!

2016. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jajj, ne félj kislány! Semmi bajod sincs, valóban pszihésen magyarázod ezt be megadnak.
2016. jan. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a csomó amit találtál valószínűleg csak egy mirigy lesz.(de nem vagyok szakember)

Kérd meg anyukádat,hogy vigyen el szakorvoshoz,hogy megnyugodjál.

Engem jobban aggaszt az,hogy miért "bántottad a melleidet"?Mert ez sem természetes dolog.

Ezt sem ártana elmondani valakinek.

2016. jan. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a pszichés indíttatás a legvalószínűbb. A bűntudat, hogy a tetteidnek beláthatatlan következményei lehetnek...

Azt valóban nem ártana tisztázni, hogy mi volt a "bántás" valós oka, és hogy ez miben nyilvánult meg - hogy az esetleg még fennálló okokat meg lehessen szüntetni.

Mivel a lelki problémáid, és a félelmeid között szoros összefüggés van, ezért a biztonság kedvéért célszerű lenne szakorvoshoz fordulni, aki végigtapogatva a melleidet nagy biztonsággal megállapíthatja, hogy van-e okod a félelemre? Ha ő sem tudná biztosan, akkor további különböző vizsgálatokra is beutalhat.

Ha meg lesz a szakvéleménye, akkor meg fognak szünni a félelmeid.

A melled növekedése korod jellemzője, sok érdekes tünetet tud produkálni, amelyek csak látszólag veszélyesek, különben a növekedés velejárói.

Az a legfontosabb, hogy mielőbb megnyugodj!

2016. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen nyugodj meg, semmi bajod sincs, ebben a fiatal korban mindenkinek alakulnak ki mirigy duzzanatok, csomók, amik elmúlnak, majd újabb alakul ki.

Ez abszolút normális dolog.

2016. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt az anyukám is mondta hogy lehet hogy ez tejmirigy lesz, és ezért mindig mondja nekem hogy nincs semmi bajom, ezután mindig megnyugszok, de valamikor ki sodrodnak a rossz gondolatok és egy kicsivel már is streszelek. S van még az hogy én kicsit másabb vagyok mint a többiek, igaz, és még egy kicsit késő érőnek is tekintenek. Nos még mikor 12 voltam és az előtt is, én mindig mondtam hogy én sosem leszek felnőtt, én gyerek akarok lenni, és mivel a mellem nőtt, nekem ez nem tetszett, és már olyan nagy voltam ahoz eszembe jutott hogy bántsam magam és megtettem gondolkodás nélkül. Most így 13 évesen valamikor félek a felnőtt élettől, attól függetlenül már egy kicsit szeretnék felnőtt lenni és a gyerekből kinőni. Csak sajnos van olyan hogy mikor mondjuk át jönnek család barát és mikor látszik hogy van mellem, azért kicsit szégyelem emiatt, most is, de arra rá jöttem hogy 99%-ig elfogadom magam és 1% hogy nem fogadom el magam. De azért nagyon kevés az 1% egy újabb bántás miatt.
2016. jan. 5. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!