Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami nincs rendben velem?...

Valami nincs rendben velem? Rettenetesen utálom az embereket, főleg a gyerekeket/kisbabákat! Legszívesebben bántanám is őket (mondjuk, már bántottam is. ).

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Már elég régóta utálom az embereket, pláne a kicsiket. Tudom, hogy nem tehetnek róla, hogy gyerekek, meg hogy megszülettek, de ennek ellenére is nagy utálat van bennem velük szemben. És a legrosszabb, hogy képes lennék bántani is őket, akár a legapróbb indok miatt is...itt a példa:

Pár nappal ezelőtt látogatóba jöttek a rokonok a 5 éves kisfiúkkal. Én a szobámban ültem és olvastam akkor, mikor bejött a szobámba a kölyök, kezében egy jégkrémmel. Én mondtam neki szépen, hogy menjen ki, de közben édesanyám kiabált nekem, hogy menjek le segíteni neki a konyhába. Oké, lementem, a gyerek minden bizonnyal a szobámban maradt figyelmeztetésem ellenére is. 5 perc múlva jövök vissza, és mit látok? Egy adag olvadozó jégkrém van a méregdrága szőnyegemen, amire baromi sokáig spóroltam, hogy megvehessem. A gyerek meg elkezd kiabálni a szobám közepén állva, hogy "anya leesett a fagyim". Az én reakcióm erre az volt, hogy jó szorosan megfogtam a kölyök karját és úgy lehúztam őt a szőnyegemről, hogy szerintem hirtelen azt se tudta hol van. Hangosan ordítozni kezdtem vele, teljesen elment abban a pillanatban az eszem, mert kezet emeltem rá, és meg is ütöttem volna a síró kisgyereket, ha közben nem állítanak le...

Tudom, hogy még egy bizonyos szinten én is gyerek vagyok, mielőtt felhoznátok ellenem ezt... Ja és egyébként egy kicsit a beteg gondolataimról: Ha pl. sétálok az utcán és látok egy babakocsit akkor beindul a fantáziám és elképzelem milyen lenne, ha az a babakocsi (benne a gyerekkel) kigurulna az útra és elcsapná egy teherautó. És mi a legrosszabb? Hogy jó érzés ilyenekre gondolnom. Ha meg meglátok egy terhes nőt, akkor elfog az utálat, és mindig csak az jut eszembe: ,,Így is már 7 milliárdan pusztítjuk a Földet, minek gyarapítani ezt a számot?" ... a többi (nagyon) beteg gondolatomról nem is beszélnék...

Kérlek szépen titeket, tudom, hogy valami nem stimmel velem, de ne támadjatok le azért, mert ilyen vagyok! Ezzel mindenképpen fel kéne keresnem egy pszichológust? Ő ezen, hogyan tudna segíteni? Ha lehet egyáltalán...


2015. aug. 4. 02:16
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Pozitív, hogy felismered a bajt. Szerintem mindenképp jót tenne Egy pszichológus, mert valószínű lelki okai vannak ennek. Ha ez megnyugtat, a te korodban én is utáltam a gyerekeket, babákat. Mára viszont ápolóin tanulok, és nagyon szeretem a gyakorlatot :) igaz, nálam sokminden változott, és saját magam pszichológusa voltam, de mára már teljesen egyben érzem magam.

Mondjuk nekem azért ilyen beteg gondolataim nem voltak.

Szóval ajánlott a pszichológus, akivel meg tudjátok beszélni ezt az egészet. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan máshogy fogod gondolni ezt, és más módon fogsz hozzáállni a gyerekekhez :)

2015. aug. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Valamilyen lelki oka lehet ennek (hogy mi, nem tudom), pszichológus tudna segíteni, különösen olyan, aki terápiákban is jártas.

Nem volt esetleg olyan, hogy volt egy kistestvéred, aki megszületett, ezért utána nem figyeltek rád eléggé kiskorodban?

Nem vagyok szakember, csak ey laikus, igazából több tippem nincs, hogy mi okozhat ilyet.

Az, hogy ezt felismered és változtatni szeretnél, mindenképpen jó.

2015. aug. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Én szeretem őket, aranyosak, elnézegetem őket, de sajátot nem akartam soha és nem is akarok.

Az unokahúgom néha átjön, tök aranyos, cukor, bírom nagyon, mindenféle kreatív dolgokra tanítgatom, foglalkozom vele.


De sajátot nem akarok.

Nekem aztán nincs szükségem egy kis szarógépre, akire rákölthetem az összes pénzem, meg kidolgozhatom a belem miatta, a nagy büdös semmiért.


Egyébként meggyőződésem, hogy aki szül, az sem a racionális belátás miatt teszi, hanem túlnyomórészt állati ösztönből, meg ész nélküli mintakövetésből. Statisztikák igazolják, hogy a műveletlen primitív emberek szoktak sokat kölykedzeni, a tanult, intelligens emberek pedig inkább nem vállalnak gyereket, vagy legfeljebb egyet.


Szóval szerintem ne bántsd a gyerekeket meg ne is fantáziálj a bántásukról, mert az beteges, de az teljesen oké, hogy nem akarsz sajátot.


Ja, egyébként már 40 éves vagyok, szóval eléggé kiérleltem a fenti véleményem, nem valamiféle fiatalos bolondság. ;)

2015. aug. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Én is utálom az embereket. Mindet egyaránt.

Ha gondolod beszélgethetünk.:/

14/F

2015. aug. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
pszichológus. sürgősen, mert ezek a pszichopátia jelei...
2015. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok meglátok egy kb 6 éves idegesítő gyereket azonnal oldalba rugnám. példa: amikor 4. es voltam egy elsős megrugta a kezem. Felkaptam egy botot és kergettem egy padig. Ö az egyik végén volt, én a másikon és megdobtam vele. Mikor látta hogy dobni akarom legugolt én pedig fejbe dobtam és felszakadt a homloka.
2017. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kiváncsi vagyok, mi a helyzet így 7 évvel később. Megmaradt a gyerekgyűlölet? Nem ítélnélek el érte, engem is idegesítenek, és undorodom a minél kisebbektől. Utálom a visításukat és a sikongatásukat a boltban meg úgy bárhol. Sajátot nem akarok, a franc fogja ezt 0-24-ben hallgatni, max örökbe fogadnék egyszer egy 12-13 évest, az már nem xarik mellé é nem sikítgat, csak ugye hamarosan fel is nő, és nem olyan a kötődés. De a kicsiket nagyon nem, fúúú....

Szóval érdekel, hogy azóta mi a helyzet veled.

2022. okt. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Èn is utálom őkek, mert idegesítőek, hangosak, pofàtlanok.
2023. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!