Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációkor levegő a...

Menstruációkor levegő a hüvelyben?

Figyelt kérdés
Menstruációkor, főleg tornázás közben (láb emelő gyakorlatoknál pl gyertyaállás) sok levegő megy be a hüvelyembe, ami kellemetlen hanggal távozik. Valahol azt olvastam, hogy a hüvelybe menő levegőtől légembóliát lehet kapni ritka esetekben. Ha jóga közben pl sokáig egy ilyen gyertyaállás szerű pózban kell maradnom elég sok levegő megy be oda, ettől előfordulhat légembólia?
2016. jan. 11. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én még soha nem hallottam ilyen légembóliról :)

Ilyen hangokat inkább szex közben szoktam tapasztalni. Eddig még semmi gondot nem okozott.

Szerintem ezt megelőzheted azzal, ha torna során tampont használsz. Hiszen így nem tud bemenni a levegő.

2016. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos begyulladok a tampontól így nem szabad azt használnom. :/
2016. jan. 11. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy légembolia esetén hol van levegö?????
2016. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2016. jan. 11. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Belinkelnéd, hogy mit olvastál?

Mert szerintem embólia az érrendszerben jöhet létre.

A hüvelyedből meg nem kerül az erekbe a levegő.

2016. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Belinkeltem.
2016. jan. 11. 12:08
 7/11 anonim ***** válasza:

"Levegő kerülhet a hüvelybe az orális szex közben, ami semmilyen ismert egészségügyi következménnyel nem jár, ugyanakkor az erőszakkal felfújt hüvely légembóliát okozhat: „rendkívül kis eséllyel, de előfordulhat, hogy egy légbuborék belép a nő vérkeringésébe a méhlepényen keresztül és embóliát okoz”."



Kiemelném az erőszakkal felfújt hüvelyt!!!

Nyilván ez nem egyenlő azzal, hogy torna, szex közben bejut egy kis levegő.

Nincs miért aggódnod :)

2016. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy ez a levegő nem okozhat problémát.
2016. jan. 11. 12:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen jellegű problémát nem okozhat, ez egy igen extrém dolog, nem is tudom, hol találtál rá erre az infóra. Na mindegy. Viszont nem tudom hány éves vagy, de ha így áramlik ki a levegő a hüvelyből az annak a gyengeségét jelzi, tehát nem tartanak megfelelően a hüvelyizmaid, első lépés, hogy mellőzöd a tampont, mert az tovább gyengíti a hüvelyfalat, illetve nagyon ajánlom az intim tornát, mert a későbbiekben ha nem szorít megfelelően a hüvelyed az egy sor szexuális és egészségügyi gondot okoz. Mondjuk egy már szült nő esetében nem akkora gond,ha kijön a levegő gyertyaállásban, de egy fiatal lánynál nem túl jó, ha máris ilyen gyengeség áll fenn.
2016. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz: a gyenge hüvelyizom miatt tud levegő kerülni a hüvelyedbe, ezért valóban az intim torna tud ezen segíteni. Megerősíti a hüvelyi izmokat és jobb vérellátást biztosít az alhasi szerveknek.
2016. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!