Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tönkre tett a fogamzásgátló!...

Tönkre tett a fogamzásgátló! Meddig tart még?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal, és elhatároztam, hogy fogamzásgátlót fogok szedni.(Lindynette 20)

A libidómmal soha nem volt baj, a ciklusom is rendszeres, és pontos volt. Szóval mindenem rendben volt, amig el nem kezdtem szedni...

Már az első levélnél is éreztem, hogy szárazabb vagyok, nem kivánom a páromat annyira, és sokszor véreztem.

Azt tanácsolták, hogy ne hagyjam abba a tabletta szedését, mert az első három hónapban még szokja a szervezetem, és vérezhetek.

A második levélnél már egy hetet ha nem véreztem, és most

is vérzek, már vagy három hete!Hol nagyon kevés, hol nagyon sok. Teljesen magam alatt vagyok, nincs kedvem semmihez, elegem van belőle! Más is járt már igy?

Nem fogom elkezdeni a harmadik levelet! Mikor áll vissza normálisra? Rosszabb mint egy rémálom!


2010. márc. 26. 18:50
 1/8 anonim válasza:
Szia! Nekem is csökkent a libidóm tőle. Nem is értettem eleinte. Valamint sokkal fáradtabb voltam mindig! A menses viszon napra pontosan jött. (2 évig szedtem, előtte sem, azóta sem szedek semmit)
2010. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnállak, én fél éve szedem ezt, semmi bajom. Első hónap volt húzós, végig véreztem, meg eleinte tökre hisztis, depis voltam, de ma már minden ok, a libidómat meg inkább növelte. Orvossal kell beszélned, neked ez nem vált, be, lehet egy másfajta jó lenne, persze ha meg mered kockáztatni. Ha meg nem, akkor szerintem hamar kitisztul a szervezeted, mivel nem szeded régóta. Remélem minden rendbe jön! Kitartás!
2010. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Én is a Lindynette 20-szal kezdtem, egy évig szenvedtem hasonlóan mint Te, persze folyamatosan véreztem és nőgyógyászhoz jártam. A végeredmény magasabb hormontartalmú gyógyszert kell szednem(plusz visszajött pár nehezen leadott kiló, igaz hajlamos vagyok a hízásra), úgynevezett 3 fázisú gyógyszert(Triodena).Nekem ez összességében bevált, a libidóváltozást én is érzékelem, plusz a hüvelyszárazságot, bár én már 6 éve szedem, sajnos.De muszáj , mert lőtte nagyon erősen véreztem, és görcsoldó injekciókat kaptam menstruáció alatt.Szóval lehet,hogy csak váltanod kell, de ha nem "feltétlenül" fontos, válassz más fogamzásgátló megoldást:)

2010. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is Lindynette 20 szal kezdtem.szinte állandóan véreztem :S Az orvosok csak vérzéscsillapítót írtak fel de az nem használt semmit.Elhatároztam hát hogy abbahagyom de mivel 3 hónap után is megvolt folyamatosan ,elmentem orvoshoz.Írtak fel Diane 35 öt,ettől jobb volt de fájt tőle a hasam és nemcsak menzeszkor.Kaptam Belarát mondanom sem kell az sem volt tökéletes.Már lassan 1.5 éve hogy ezt is abbahagytam.a vérzésem még mindig hosszú (9-10 nap) és van hogy egy hónapba 2-3szor is megvan és rendesen erősen,tehát vannak 1-2napos és 1-2 hetes szünetek is.Voltam kivizsgáláson semmi bajom.Kaptam vérzéscsillapítót meg Norcolutot nem sokat segített.Mostanában mintha kezdene beállni dehát majd meglátjuk,h mi lesz.

Úgyhogy szerintem vannak olyanok akik nem bírják a fogamzásgátlókat (úgy mint én + anyám)


Bocs hogy hosszú lett.

2010. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Neked előtte is gondod volt a vérzéseddel?

Egy ártatlannak tűnő fogamzásgátló igy eltudja rontani a szervezetet? Jaj ne...!

Én inkább abba is hagyom, majd védekezünk máshogy és kész.

Már csak egy-két csepp van, most hogy 5 napja nem szedem. De kivárom a végét, hogy ezek után hogy fog majd megjönni. Remélem minden a megszokott kerékvágásban megy majd. Nagyon remélem...

2010. márc. 28. 14:11
 6/8 anonim válasza:
Én a helyedben abba hagynám! ÉN is ezt szedtem másfél évig(még csak nem is sokáig). Egyetlen jó hatása volt, az, hogy minden hónapban napra pontasan megjött! Ezenkívűl híztam 8 kilót, a libidóm a béka popója alá esett, és depis is voltam, azaz ingerlékeny, meg ilyenek. Abbahagytam 2008. augusztusában és úgy felborult a hormonháztartásom, hogy hónapokig nem jött meg. A nőgyógyász sem tudott mit csinálni, hiába szedetett velem minden marhaságot! Meguntam és 2009. májusában elmentem természetgyógyászhoz! Nem hiszitek el, hogy AZNAP ESTE MEGJÖTT!!!! (Nagyon jó lelki terápia is volt egyben a vizsgálat) Hónapokig rendszeres volt, szedtem is különböző gyógytermékeket (sok minden másra is). Egészen novemberig jó volt, aztán lett egy petefészek bevérzésem...azóta megint csak kínlódás az egész! SOHA TÖBBET NEM SZEDEK BE EGY SZEM FOGAMZÁSGÁTLÓT SEM!!!Biztos, hogy egyén függő is, de én biztos vagyok benne, hogy NEM EGÉSZSÉGES !!! Kívánom, hogy rendbe jöjj, és én a helyedben azonnal ABBAHAGYNÁM!!
2010. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt elfelejtettem írni a fentiekben (21:21), hogy TELJESEN száraz is lettem. Akárhogyan próbálkoztunk, sikosítás nélkül nem ment!
2010. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ó te szegény! Én már két hete nem szedem, és már nem is pattanásosodom, a libidóm is kezd helyre jönni. Nem is vérzek már. Kiváncsi vagyok, hogy megjön-e majd időben.
2010. ápr. 6. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!