Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem akar elmenni nőgyógyászhoz...

Nem akar elmenni nőgyógyászhoz ezzel, de mindig tőlem kér tanácsot, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Anyósomról van szó... Menopauzába lépett, 3 havonta menstruál kb. de akkor annyira hogy egy éjjel alatt 2 felnőtt pelenkát elhasznál, nap közben pedig csak éjszakára valót tud használni 2 óránként cserélve, 5-6napig és görcsöl. Tanácsoltam hogy ezzel menjen orvoshoz, mert annyira nem normális az ilyen erősségű vérzés esetleg kérjen valamilyen menopauza könnyítő gyógyszert, de nem akar "nem lehet menzesz alatt menni utána meg minek?" mást nem tudok tanácsolni, ötlet??

És ilyenkor megkérdezi, hogy nekem is ilyen vagy milyen?


Már akkor is kellemetlenül éreztem magam, amikor ezt megosztotta velem, a megismerkedésünk első hónapjában (akkor mindig panaszkodott hogy mennyi ideje késik neki és hogy 15éve nem élnek semmilyen szinten szexuális életet).

De pl újévkor amikor felhívott hajnalban, a buék után ez volt az első mondata,hogy képzeljem el, megjött neki és teljesen átázott.

Anyukámmal megint más, ha néha szóba kerül, de vele mindent meg tudok beszélni, ő tud rólam mindent, rajta kívül viszont csak a nőgyógyászom kap ilyen részletes adatokat, másnak kellemetlen elmondani.


2016. jan. 13. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Az erős vérzés akár egy komolyabb probléma előjele is lehet, nem szabad játszani vele. Mondd meg neki, hogy azonnal menjen orvoshoz. Pont ma voltam nőgyógyásznál, és mellettem egy néni mesélte az ismerősének, hogy eü kaparást fognak nála csinálni, mert vérzett, de szerencsére nincs nagy baja. Sorolta, milyen vizsgálatokon van túl.


Ilyesmivel nem szabad játszani.

2016. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Durva, én kiakadnék azon ha ezt velem akarná megbeszélni az anyósom. Mondjuk én meg is mondanám neki a helyedben, hogy anyuka, én nem vagyok nőgyógyász, ha egészségügyi problémád van, vele beszéld meg, ne velem.


Vagy szólj a párodnak, hogy tegye helyre az anyját.

2016. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Menjen el.orvoshoz, mert ez lehet daganat is. Így vágd a szemébe, hátha használ. Nekem apósom nem ment orvoshoz hónapokig a sebes lábával, most azon aggódunk, hogy levágják neki. Mi is mondtunk.neki mindent, de halottnak a csók. Egyébként.mehet menszesz alatt is
2016. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hosszan elhúzódó menstruáciom van, és simán megvizsgált a dokim, amikor véreztem, más lehetősége nem is volt, tekintve, hogy hónapok óta nem múlik el, de szeme sem rebbent,abszolút természetes neki. De ha anyósod nem akar ilyenkor menni, amit megértek, mert hiába rutin a dokinak, én is kellemetlenül érzem ilyenkor magam, akkor menjen el utána. Vond be nyugodtan a párodat is, ha rád nem hallgat.

Bocsi, hogy két részletben válaszoltam, csak elküldte a telefonom.

2016. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tényleg, valami komoly is lehet emögött.


Én is gyakran járok (PCOS) de az én helyzetem azért más szerintem... Voltam már barna folyással, mert nem akart elmúlni, kellemetlen de a dokit nem érdekelte, én pedig meg akartam gyógyulni.

Igen, mondtam, hogy utána is mehet, akkor is elmondhatja, mert ez nem normális állapot.


Semmi baj :) Valaki lepontozott :S Én nyomtam a zöld kezet! :)

2016. jan. 13. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fujj...

Én lehet bunkó lennék, de közölném vele, hogy ha zavarja, akkor menjen orvoshoz, ha nem megy, akkor meg nem zavarja. Viszont ebben az esetben egyáltalán nem vagyok kíváncsi a panaszkodására.

2016. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-adnak igaza van. Az extrém erős vérzést okozhatja daganat, mióma, nekem az volt, ki kellett venni, azóta minden ok.
2016. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mi lett anyósoddal?
2016. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Azóta is szenved, 3x volt sürgősségin annyira begörcsölt és vérzett, eljutott oda a dolog hogy veseköve és vesemedence gyulladása van, nehezen de sikerült kideríteni, műteni kell de húzza-halassza folyton, egyre rosszabbul van de mindig valamilyen indokkal eltolja...

2016. aug. 3. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!