Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyu nögyógyászhoz akar...

Anyu nögyógyászhoz akar vinni?! 13/L

Figyelt kérdés
Nem tudom miért csak bejelentette hogy jövö héten megy és én is.Mit fog csinálni az orvos?Milyen ruhában menjek?Miért kell mennem?

2014. aug. 4. 15:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%
Valószínű megakar bizonyosodni, hogy nincs-e valamilyen fertőzésed, kenetet fog venni valószínüleg ennyi. Menstruálsz már? Hát vegyél fel szoknyát és akkor azt nem kell levenni. :)
2014. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen,két éve menstruálok.És valami vérvételt is beszélt.
2014. aug. 4. 15:11
 3/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A vizsgálat úgy zajlik, hogy megkérdezi mikor menstruáltál utoljára, és, hogy élsz-e szexuális életet feltehetően nem.

Aztán valószínüleg kenetet vesz és ennyi, nem hiszem, hogy ilyen fiatal korban elküld vérvételre, de ha anyud kéri akkor lehet.

2014. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. aug. 4. 15:21
 5/24 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom egyszerű ellenőrzésre szeretne vinni. Az okokat legjobb, ha vele beszéled meg, mi nem fogjuk tudni megmondani. Én amúgy nem vagyok barátja ennek a "vigyük el a lányt szó nélkül és magyarázat nélkül akárhová", de nem konkrétan a nőgyógyász miatt, hanem általánosságban.


Konkrétan a nőgyógyásztól viszont nem kell annyira megijedni. Meglátod, hogy nem lesz annyira nagy dolog. :)


Tök mindegy, milyen ruhában mész, annyi egyedül a lényeg, hogy zuhanyzás után menj (tisztán).

Alulról kell majd levetkőzni teljesen, szóval ha ruhában mész vagy szoknyában vagy hosszú pólóban, akkor nem kell meztelenkedned és nem fogsz fázni majd addig, amíg a vizsgálóasztalhoz nem érsz.


Valószínűtlen, hogy nagyon sok vizsgálatot csinálna veled a nőgyógyász, ha még szűz vagy.

Felnőtteknek ezeket szokás elvégezni:

- felkattintanak egy lámpát, kívülről megtekintik a szeméremtestet, az ajkakat esetleg széthúzzák. Ez szüzeknél is ugyanígy van.

- manuális vizsgálat - a nőgyógyász kesztyűs kezének 1 ujját a hüvelybe helyezi, másik kezének és ennek az ujjának segítségével áttapintja a hasi szerveidet, hogy nincs-e valami gond ott. Egyáltalán nem fáj ez a vizsgálat! Szüzeknél a szűzhártyán lévő lyuk méretétől függően lehetséges, de nem biztos, hogy ezt a végbélen keresztül csinálják. Ez sem fáj, csak furi.

- kacsás vizsgálat - egy kis eszközzel kitágítják a hüvelyt, benéznek és megtekintik az állapotokat. Pálcával mintát is vehetnek. Ez sem fáj, kicsi feszítő érzés. Szüzeknél létezik a szűzkacsa, de nem szokták használni, csak panasz esetén, szóval valószínű, hogy ez nálad elmaradna

- ultrahang. Szüzeknél ez többnyire hasi ultrahang, ha nincs panasz. Bekennek zselével és egy kis szerkezetet huzigálnak a hasadon. Felnőtteknél hüvelyi ultrahang is lehet, ami kb ugyanez, csak egy hosszúkás eszközzel a hüvelyen belül vizsgálnak. Ez se fáj, csak ilyen fura nyomást érez az ember :D

2014. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Egyébként a manuális vizsgálat is elmaradhat, ha nincsen egyáltalán semmi panaszod, akkor valószínűtlen, hogy a külső megtekintésen és esetleg egy vattás törlésen és esetleg a hasi ultrahangon kívül bármi lenne, de leírtam, hogy tisztában légy az egész dologgal, és ne lepődj meg, ha a nőgyógyász valamelyiket mégis megcsinálja. Még egyszer leírom megnyugtatásképpen, hogy semelyik vizsgálat nem fájdalmas.
2014. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszi:)
2014. aug. 4. 15:31
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Panaszmentes, 13 éves, szüzet mégis mi értelme nőgyógyászhoz vinni?? Feleslegesen kínozza vele a lányát, főleg, hogy semmi magyarázatot nem ad, csak kijelenti, hogy visz.
2014. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
19%
Sok értelme nincs ugyan (bár a baj nem korfüggő), még mindig sokkal jobb a helyzet, mint amikor a szülő még baj esetén se viszi el a lányt, oldja meg egyedül, vagy vesz neki valami tök alkalmatlan random gyógyszert a gyógyszertárban. Sajna ilyenre is látunk példát nem is keveset. Orvosi ellenőrzéstől még senkinek nem lett baja, és legalább törődik az anyukája vele. A stílus nekem se tetszik amúgy, el kéne mondani, mi a cél a dologgal, és a vizsgálat menetét se nekünk kéne elmesélni.
2014. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Ez a kérdés sok rossz emléket hozott fel bennem. Anyám velem is megcsinálta ezt, nem is volt felkészülési időm, egyszer csak bejelentette, hogy visz. 14éves voltam, alig kezdtem menstruálni, semmi problémám nem volt, fogalmam sem volt róla, hogy mi fog történni, anyától még felvilágosítást sem kaptam, menzeszről is suliban hallottam először. Mivel nagyon szégyenlős voltam, eléggé féltem, amikor nagy nehezen ki bírtam nyögni, hogy remélem, női orvos lesz, anyám letolt, hogy orvos az orvos.


Sajnos elég durva lelki következményei lettek a dolognak, 170-171cmes magasságomhoz 46 kilóra fogytam; a kezdődő szexualitásom elhalt, azóta is aszexuálisnak tartom magam.


Nem értem, miért nem lehet egy gyerekkel normálisan megbeszélni a dolgokat, felvilágosítani, megnyugtatni.

2014. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!