Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 6 napja késik a menstruációm,...

6 napja késik a menstruációm, még soha nem volt ilyen, mitől lehet? Van valakinek ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés

A ciklusaim szabályos 30-32 naposak szoktak lenni, az utolsó ciklusom azonban ehhez képest furcsán rövid volt, 25 napos.

Több, mint 10 éve menstruálok, a kamaszkori rendszertelenségen kívül sosem késett még. Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata? A premenstruációs tüneteim is gyengébbek. Bejelentkeztem nőgyógyászhoz, de csak jövő hétre tudott időpontot adni és nagyon aggódom.



2016. jan. 20. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Terhességi tesztet csináltál?
2016. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem számoltad el magad? Volt valamilyen erősen szokatlan helyzet, történés stressz az életedben? Szedsz fogamzásgátlót? Rendesen szedted? Más gyógyszer? Sokat fogytál hirtelen? Van más panaszod?
2016. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még valami: ha nem lehetsz terhes, akkor ez mennyire 100%?
2016. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
óvszerrel védekezünk, az utolós együttlét a ciklus 30. napján volt. Csináltam két tesztet, mindkettő negatív lett, de mostmár aggódom, hogy mi van, ha azon a 30. napon csúszott hiba a rendszerbe és akkor még nem mutatja ki........
2016. jan. 21. 08:52
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Maga az aggódás is tolhatja, de terhes is lehetsz, mostani negatív tesztek ellenére, óvszer használata mellett (pl. kilyukad a körömtől, lejárt, nagyon ráhúztátok a péniszre és a spermatasaknál már nem maradt hely majd túlnyúlt, kirepedt, kiszakadt), de más is szerepet játszhat. Vagy megvárod a kövi hetet, amikorra van időpontod a dokihoz vagy elmész most egy magánrendelésre vagy veszel egy érzékenyebb tesztet (igaz, ezek jóval drágábbak).
2016. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ha most elmegyek magánrendelésre, akkor a doktor úr már tud mondani valami biztosat? Úgy tudtam, a terhesség csak a 4.-5. héten mutatható ki az ultrahangon.
2016. jan. 21. 10:20
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi. A 30. napon már nagy valószínűséggel rég elhalt a petesejted, hiszen az ovuláció után csak 24 órán át életképes. Ha meg egy kóbor peteérésed lenne, annak is kellett volna egy hét, mire leér a méhbe, és beágyazódik. Ha ezt nem észleli a szervezet, akkor ledobja a méhnyálkahártyát, és nincs hova beágyazódni. Tehát nagy valószínűséggel előbb ledobta volna, min ahogy észleli a megtermékenyült petesejtet.

Én inkább valami kis hormoningadozásra tippelnék, ami miatt a múltkor rövidebb, most meg hosszabb a ciklusod.

2016. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, remélem igazad van, teljesen ki vagyok...
2016. jan. 21. 12:58
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem is a legutóbbi késett 4 napot és nagyon ideges voltam miatta, de végül megjött. Én is rögtön a legrosszabbra gondoltam, de a stressztől már korábban is késett! Ellenőrizzétek mindig le a gumit előtte és utána is, az megnyugtató tud lenni :)
2016. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!