Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől ilyen a menstruációm?...

Mitől ilyen a menstruációm? Van másnak is ilyen tapasztalata, ennyi idő után a Belaraval?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban késett 3 napot a menstruációm. Ebben a hónapban megjött időben (tegnap), de ma reggelre elmúlt, délután viszont újra megjött, de nem olyan, mint amilyen lenni szokott, csak ilyen barnás váladék.

3 hónapja voltam nődokinál, mindent renben talált.

Mitől lehet ez? Gyógyszert kéne cserélnem? Vagy egy hónap szünetet kéne tartanom? 5 éve folyamatosan, szünet nélkül szedek Belarat.

22/L


2012. márc. 19. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Ha már 5 éve szeded, akkor legalább 3 hónap szünet kellene.
2012. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

3 hónap??? Atya ég! És ezt vajon a doki miért nem mondta? Évente járok hozzá rákszűrésre, meg a gyógyszert is vele íratom ki....


És addig valami biztos fogamzásgátló módszer? A gumira allergiás a párom, a "vigyázunk módszer" meg elég rizikós, mert akkor könnyen becsúszik a baba. Igaz, szertném már nagyon, de jelenleg nem tudnánk biztosítani neki a megfelelő hátteret. :(

2012. márc. 19. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

A dokik nem értenek egyet abban, hogy kell-e szünet vagy sem. Vki szerint igen, vki szerint nem.

Az én dokim szerint igen, és én is inkább ezen az állásponton vagyok.

Azzal, ha szünetet tartasz, nem árthatsz. Megnézed, hogy hogy reagál a szervezeted, hogyan tolerálja a gyógyszerszedést.

Ha jól, akkor szerencséd van és szedheted tovább.

Ha viszont nem tartasz szünetet, és mondjuk csak 8 év szedés után derül ki, hogy sok volt ennyi elnyomás a hormonrendszerednek, az ciki.


Mi az, hogy a párod allergiás a gumira? Tényleg allergiás rá, vagy nem hajlandó felhúzni/lekonyul neki? Mert azért nem ugyanaz. Gyakran látom, hogy ráfogják az emberek, hogy allergiásak rá, holott csak szimplán nem akarják felhúzni.

Ha az utóbbi, akkor próbálj meg beszélni vele, ha 5 éve szeded a gyógyszert, 3 hónapig igazán megteheti, hogy ő védekezik. Ennyit csak kibír.


Ha tényleg allergiás rá, akkor vegyetek latexmentes antiallergén óvszert. Nem a legolcsóbb sajnos, de azért 3 hónap alatt csak nem mentek csődbe miatta.


Esetleg spermicid ÉS (nem vagy, hanem ÉS) megszakítás (együtt a kettő!!).

2012. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!