Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bulémia, segítség!?

Bulémia, segítség!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lany baratom, aki elegge vekony. A legjobb baratok vagyunk, es bevallotta nekem, h hanytatja magat, h fogyjon...Anorexias..Nem tudom, h h kezeljem a helyzetet. A Szuleinek nem szeretnek szolni, nem szeretnem, h rosszabb legyen a helyzete, v bizalmatlansag ferkozzon kozenk. Van olyan szakember, aki szuloi tamogatas nelkul elvallalna egy ilyesfele kezelest?

Nagyon, de nagyon feltem..Megmutatta, h milyen alakot szeretne. Undorito...Csontsovany szeretne lenni..Hanyingerkelto volt az a no a kepen..O is nagyon sovany, es mikor csinalja..Remeg..Es...Nagyon, de nagyon felek...Barmilyen tanacs, avagy olyasfele szakember?



2016. jan. 26. 21:17
 1/8 A kérdező kommentje:
En 15/F vagyok. O 14/L..
2016. jan. 26. 21:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon okosan csinálod, hogyha már bizalmat szavazott neked, nem élsz vele vissza azonnal, azonban azt is tudd hogy lehetséges hogy olyan állapotban van a barátnőd hogy kényszerített orvosi segítségre szorul, ugy értem szólni kell a szülőknek es el kell rangatni orvoshoz. Első körben megpróbálnék beszélgetni vele a témáról. Mennyire van tisztába a helyzetével azzal hogy beteg azzal hogy valószínű segitsegre szorul. Ha nem nyitott a beszélgetésre ne erőltesd (semmiképp se mond olyanokat hogy Hülye vagy beteg ne rombold az önbizalmát) és fordulj egy felnőtthöz. Nem kell hogy a szülők legyenek de olyan legyen akiben megbizol es akkor tenyleg bizz a donteseben vagyis ha ő azt mondja szólni kell a szülőknek akkor szólni kell. Ha nyitott a témára akkor szembesitsd a helyzetével mondd el hogy ő nem beteg csupán áldozata a mai világ hazugsaganak ami a csontvazat szeppe teszi mutass neki kepeket olyan nokrol akik normalis testalkatuak es olyan kisugarzasuk van hogy gyonyoruve teszi oket. Ha nyitott a dologra tovabbra is ismertesd vele milyen veszelyekbeso dorja magat. Ne a lemart fogu bulimiaelrettento kepekkel kezdj hanem mondd el hogy nagyon könnyen meddővé válhat elsorvadhat a méhe stb de ne ijesztgetve hanem inkabb a női ösztönt meg az anyaosztont ebresztgesd. Ha nem haszbal johetnek a bulimias kepek a szetmarodott nyelocsorol. Ha ez se használ es elzarkozik felnőtt segitseget kerd mindenkepp olyanet aki jol ismeri. Ha felfogja hogy segitsegre szorul mar konnyebb lesz orvoshoz kuldeni. Amugy magamnak néztem ki egy könyvet most jött ki nemrég Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása. Még nem vettem meg varok hatha lesz könyvtárban érdemes elolvasnod szerintem pont erről szól és legfőképp beki lenne érdemes elolvasni. Nagyon sok függ attól mennyire van tisztában azzal amit csinál és mennyire nyitott arrafele hogy ezen változtasson. Ne ijesztgesd és próbálj vele magabiztos és nyugodt hangnemet megütbi ha felhozod a témát és óvatosan adagold ha egy picit is bezárkózik a téma alól vegyél vissza a legfontosabb hogy tartsd meg a bizalmát. Ha csak néhány alkalommal hánytatta magát és amúgy nyíltan tud beszélni az egészről vagy mondjuk hirtelen úgy tűnik észhez tér akkor is érdemes dokihoz mennie.
2016. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Remelem tudtam par hasznos dolgot mondani de nem vagyok sem orvos sem pszichologus es a baratnodet is te ismered nem én. Én csupán azt írtam le mit tennék a helyedben. Doki mindenképp legyen de ha lehet ne antidepresszansokon es pszichiatrian kosson ki azert is ajanlottam a konyvet. Jo lenne ha pszichiatria nelkul meggyogyulna (mas a maganpszichologus) erdemes olyat keresni aki nem antidepresszansokat ir egybol hanem beszelget. De a dokikereses mar az ő dolga meg a szüleié és ehhez kell hogy rajojjon hogy baj van. Ha semmi nem használ akkor jön az erőszak vagyis a szülők bevonasa az ő beleegyezese nélkül. Bar az mar moralis kerdes mennyire hagyjuk embertarsunkat hulyenek lenni.
2016. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elkepesztoen sokat segitettel, nagyon szepen koszonom!

Azt azert megeglerdeznem, (mivel a valaszodban nem talaltam erre a kerdesemre megfelelo valaszt) van olyan maganpszichologus, vagy valamilyen doktor, aki szuloi belevonas nelkul elvallalna?

Vagy barki, aki ezen segiteni tudna. A tanacsaidat teljes mertekben megfogadom, mert tenyleg nagyon realisnak tunnek, viszont a szuloket tenyleg csak a legvegso esetben vonnam be.

2016. jan. 27. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben sajnos nem tudok nyilatkozni, van orvosi titoktartás ergo elvileg nem mondhat a doktor senkinek semmit rólad a beleegyezesed nelkul de kiskoruaknal nem tudom ez ervenyes-e. Sajnos ebben nem tudok tanacsot adni, bocsi.. :/ ha dokit nezel erdemes felhivnod es szemelyesen megkerdezni. Meg hat ami nehezseget okoz hogy ami maganpszichologua az nagyon nagyon draga. Vagyis szulok nelkul nehez.. Meg lehet erdemes elmenned a megyei/varosi korhazba elmenned es erdeklodni tanacsot kerni milyen lehetosegekvannak. De a doki elott kell hogy a lany akarjon dokihoz menni te nem fogod tudni megkotozni es elrancigalni sajnos.. Nagyon sok sikert neked es neki is!
2016. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Egy utolso kerdesem lenne, hogyha a korhazba szeretnek erdeklodni, kit kellene, h keressek?

2016. jan. 27. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat ezt sem tudom pontosan, de én felhivnam a pszichiatriat es mondanam hogy egy ismerosod ugyeben szeretnel tanacsot kerni, aki bulimias es szeretnel beszelni egy orvossal mit lehet kezdeni ilyen helyzetben. Ha azt mondjak kuldd be a szuleit akkor hagyd a fenebe, legalabbis amig a lany nem lesz kicsit egyuttmukodobb a dologban. Hivj fel talalomra egy pszichologust is a kornyezetedben mondd hogy csak igy telefonon erdeklodnel hogy bulimias lannyal foglalkozna-e szulo tudta nelkul es ha igen mennyiert. Meg vannak elvileg ilyen fiatalsegitok nekik az a munkajuk hogy mindenfele minden teruletet erinto problemaban segitsek a kiskoruakat csak meg kell talalni a szervezetet a varosodban. Ird be a keresobe a varosod meg hogy fiatalsegito es ott tudsz ingyenesen elmenni beszelgetesre tanacsot kerni.
2016. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, ismertorvos.hu aki itt fennvan az többnyire elismert szakember es kb mindenkirol van velemeny szoval itt tudsz keresni pszichologust akit felhivhatsz. Amugy hihetetlen jo toled hogy foglalkozol ezzel, szerintem ez fontos hogy ne hagyd magara a baratodat az utvesztoben.
2016. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!