Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem menstruáltam, amikor...

Nem menstruáltam, amikor elkezdtem szedni az 1. levél fogamzásgátlót. Mennyi idő után lehetek védett?

Figyelt kérdés
2016. 01.30-an kellett volna megjönnie, úgy gondoltam késik, ezért vártam, de így 3 nap után sem jött meg, ezért bevettem az (leg) első fogamzásgátló tablettát (Gestomix). Tudni kell, hogy rendszertelen a menstruációm, megijedtem, hogy mi van, ha a következő hónapban sem fog megjönni, ezért vettem be most.1 hónapig végekezni fogunk óvszerrel, de mennyi idő után lehetek így védett? (Megoszlik a vélemény, hogy mennyire káros az, ha nem a menstruáció 1. Napján kezdi el szedni az ember) Illetve az 1. Levél után tartsak 7 nap szünetet? Fogok vérezni?

2016. febr. 1. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első levél után már tuti védett leszel, addig használjatok gumit, ahogy azt írtad.

És nyilván tartsd meg a 7 napos szünetet, azt mindig tartsd meg!

Valószínűleg meg fog jönni a szünetben, hiszen ez nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, tehát ettől nem lesz pontos a ciklusod, az ugyanis ki lesz kapcsolva.

És ha legközelebb újra elkezdesz gyógyszert szedni, mindig várd meg az első napot, és akkor kezdd el!

2016. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2016. febr. 1. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!