Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Olyan családban, ahol beszélne...

Olyan családban, ahol beszélnek a gyerek intim dolgairól, ott a felnőttek beszélgetnek a gyerek előtt a saját intim panaszukról?

Figyelt kérdés

pl:

- jajj, de viszket ez a hüvelygomba,

- doki azt mondta hogy....

- megyek kipróbálom a hüvelykúpot

- óó Pista (férj), olyan maszatosan folyik ki ez a hüvelykúp


Tehát a szülők mondanak ilyesmit egymásnak, úgy hogy hallja a gyerek?


2016. febr. 5. 16:11
 1/4 A kérdező kommentje:

A gyerek intim dolgai alatt ilyeneket értek:

- megbeszéli a szülővel az első szexét stb

2016. febr. 5. 16:13
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne a kettő közt összefüggés?


Ha a gyerekem megtisztel a bizalmával, akkor bármikor elmondhat bármit, meg fogom hallgatni és nem kell tartania attól, hogy rosszul reagálok vagy kiteregetem másnak a titkait.


Ettől még nem feltétlen mesélnék fennhangon ilyesmikről. Mondjuk szexuális felvilágosításkor arról nyilván mesélnék, hogy ő is így lett, ilyen értelemben tudna a párommal köztünk lévő intimitásról, de ez szerintem kicsit más ügy, mint a hüvelygomba-kezelés. Azt nem is értem, hogy miért csak ez ugrott be neked a témában.

2016. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Miért lenne a kettő közt összefüggés? "


Azért, mert ha a szülők tabuként kezelnek dolgokat, vagy akár mindent, akkor a gyerek is úgy fogja.

Legalábbis, nálunk minden tabu volt, és eszembe sem jutott ilyesmiket elmondani a szüleimnek.

Viszont itt páran írják, hogy ők mindent megbeszélnek. De vajon hogy kezdődik meg ez a folyamat, mármint hogy válnak nyitottá?

2016. febr. 5. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát annyira a szülő nem vesézi ki ha nemi gondja van szerintem.


De nekem ami nagyon nem tetszik hogy gyakorlatilag olyan helyen dolgozok ahol sok nő van és a gyerekeik fejlődéi és intim dolgaikat elmesélgetik.Szőrösödik,mensije van,nő a melle, 12 éves kisfia megkérdezte mért állt fel amikor nem is kelletz pisilnia stb,nem mehetek be a fiamhoz amikor fürdik szerintetek már szőrösödik stb...


Szerintem ez durva hisz visszaélnek a gyerekek bizalmával,mért kell a gyerekek intim jellegű dolgait kifecsegni.Nem hiszen a gyerekek ha tudnák örülnének.

A párjaik dolgait is kibeszélik.Egyik elmesélte hogy durva aranyeres csomói vannak a barátjának mehet béltükrözésre meg műtét is lesz,meg hogyan szégyelte bement manuális vizsgálatra és ott ácsorgott az orvoson kívül vagy 3 nő még előttük kellett letolni.Aztán röhögnek ilyeneken.

Szerintem ilyeneket kifecsegni nem kellene.


Így bízzon az ember a családjában.

2016. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!