Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha megtudnád, hogy a saját...

Ha megtudnád, hogy a saját gyermeket szenved, de nem hagyja hogy segíts mit tennél?

Figyelt kérdés
Például észrevennél hegeket az alkarján.

2013. ápr. 13. 09:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Megfognám szépen és elráncigálnám egy pszihológushoz, most mi mást tudnál csinálni?
2013. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
azon már túl vagyunk. De nem hajlandó semmit se mondani, teljesen kifordult önmagából mióta pszichológushoz jár!!
2013. ápr. 13. 10:46
 3/25 anonim ***** válasza:

Szenvedő gyermekként írok. Ha szeretnéd, privátban leírom az egész sztorimat, a lényeg, hogy 17 éves koromra sikerült tökéletesen ellehetetlenítenem a saját életem, főleg miután 15 évesen állami gondozásba kerültem, mindennemű támogatás hiányában.

A tanácsom: továbbra is járjon pszichológushoz (talán inkább pszichiáterhez, a Heim Pál Gyermekkórház pszichiátriáját ajánlom), a reális kereteket tartasd be vele szigorúan (én azt csinálhattam amit akartam, és hát csináltam is). Ettől eltekintve viszont ne zaklasd, ha nem igényli a segítségedet! Hidd el, előbb-utóbb kérni fogja. A lényeg, hogy amikor ez a pont eljön, akkor merjen segítséget kéri tőled, támogasd és segíts neki. Akármekkora hülyeséget is csinált! Mindenkinek joga van tévedni, és ha nem engedi, úgysem fogod tudni megakadályozni. Nem mászhatsz a fejébe és másíthatod meg a gondolatait. Ki fog bújni a szög a zsákból, addig nem tehetsz semmit sem. De amikor igen, akkor tegyél is!

Nem valami nagy öröm egyébként a saját életünket tönkretenni. Nem azért csináljuk, mert rosszak vagyunk, egész egyszerűen csak végtelenül elkeseredettek. Akár van rá valódi ok, akár csak szubjektíven katasztrofális a helyzet, komolyan kell venni.

Mindenesetre erőszakkal nem érsz el semmit. Ha naponta ellenőrzöd az alkarját, akkor a bokáját fogja vágni. Amíg őbenne nem indul el a változás, hiába minden segítő szándék. (Remélem, valóban segítő szándékaid vannak. Ezzel most nem bántani akarlak, csak az én anyámnak is voltak ilyen drámai "úristen, most aztán mit csináljak a gyerekemmel"-kirohanásai, aztán egy gyufaszálat nem tett volna keresztbe, hogy bármi változzon. Pedig segíthetett volna.)

Egy csomó mindent tudnék még írni, de most talán ennyi elég:D


PS: Az is lehet, hogy csak egy kisebb kamaszkori krízis, ami egyszerűen csak ilyen drámai formában mutatkozik. Talán szerelmi bánat, ami elmúlik. De az is lehet, hogy diszfunkcionális család vagytok, és csak a Te saját viselkedéseddel változtathatsz az övén. Ennyi infóból sok nem derül ki...

2013. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
17 éves lány voltam.
2013. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
17 éves lány: Én nem értem mire jó ez. Összekaszabolja a kezét a semmi miatt! Mindent megkap , nincs tablet se 200000 forintos telefonja de nem is vágyik rá, de ezen kívül jó élete van. De mióta a pszichológushoz jár teljesen az ellentéte az eddigi önmagának!! Ha öngyilkosságra vetemedne én nem tudom mit csinálnék! Féltem!!
2013. ápr. 13. 13:14
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én kérdéseimet már meg is válaszoltad. A semmi miatt? Senki sem kaszabolja össze magát a semmi miatt. Valami probléma benned is lehet, a nyakamat rátenném. Keressétek fel a helyi családsegítő központot. Mindenesetre úgy látom, sikerült megragadnod a lényeget a kisregényemből :)
2013. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én is mindent megkaptam. Nem éheztem, voltak ruháim, járhattam iskolába, fűtött lakásban aludtam, anyám folyton hordta haza a kis csokikat meg meglepiket, tényleg megvolt mindenem, kivéve a szeretet és odafigyelés, amire igazán szükségem lett volna.
2013. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Mi odafigyelünk rá és szeretjük. Nem bocsájtanám meg magamnak ha elveszítenénk.
2013. ápr. 13. 13:20
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod te. De vajon ő hogy érzi? Beszélgettek? Ismered egyáltalán a gyerekedet? Vagy csak meló után hazaérve hullafáradtan és idegesen megkérdezed, mi volt a suliban, aztán elvonultok mindketten a magatok kis világába?
2013. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ide azt írsz, amit akarsz, de magadnak ne hazudj.
2013. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!