Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás, vagy pedig a hirtele...

Felfázás, vagy pedig a hirtelen intenzív sport az oka?

Figyelt kérdés

4 éve szedek fogamzásgátló tablettát! Jelenleg a tablettaszedés fázisban vagyok, szóval ugye menstruációnak nem szabadna jelentkeznie. Szombaton viszont reggel kisebb görcsökre ébredtem és minden gyanú nélkül kimentem a mosdóba. A folyásom barnás, majdnem véres volt... Nem értettem,hisz rendesen szedtem a tablettát. Délutánra már semmi jel, elmúlt. Vasárnap szinte el is feledkeztem erről a problémáról, és most hétfő reggel ismét jelentkezett enyhe barnás folyás... 4 év alatt az 1 kezemen tudom megszámolni, h hány ilyesmi eset volt, de azt a stresszre tudtam fogni. Viszont mostanság nem ért stressz vagy hasonló, ezért a felfázásra gondolok, mivel bevallom őszintén, vissza gondolva nagyon pőrén öltöztem mostanság, és sokszor kint volt a meztelen derkam... Lehet ettől?

2. Múlthéten kezdtem el újra sportolni, és nagyon sokat és intenzíven nyomtam héten a súlyzókkal való tornázást. Esetleg túlságosan megerőltettem magam? Kicsit el vagyok keseredve, mert péntekig szedem a tablettát, és a barátommal pont pénteken lennénk együtt, de szinte rettegek, h addigra még a menstruációm is megjöhet... Reggel már megittam fél citrom levét, délután a másikat, hátha összehúzza a hasamat. Tippek? :/ 22/L


2016. febr. 8. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a dolgokat. A húgyhólyaghurutot szokták köznyelven felfázásnak hívni és az a húgyutakat érinti, tehát ott érezhetsz gyakori vizelési ingert, járhatsz sűrűbben pisilni, de csak esetleg pár csepp jön össze és az fájdalmas is, érezhetsz alhasi fájdalmat, illetve lehet véres a vizeleted. Ezt általában az esetek többségében baktérium okozza, tehát nem az, hogy hideg helyen vagy, vagy kivan a derekad.

Neked barna folyásod van. Az hüvelyi dologra utal. Tehát lehet köztes vérzés, vagy valamilyen hüvelyi fertőzés vagy gyulladás.

De fordulj nőgyógyászhoz!

2016. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elnézést! Igazad van, rossz volt a megfogalmazás! :) Úgy értem, h a hasamban a petevezetékemnél szúrós fájdalmat érzek és ezért gondolom, h megfáztam mert csak ott, abban a pontban fáj...
2016. febr. 8. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!