Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire kell megijednem?

Mennyire kell megijednem?

Figyelt kérdés

Elvégezték a kombinált tesztet a 12 hét első napján, az ultrahangos doki szerint teljesen egészséges.. ma viszont megjött a véreredmény is amitől nem lettem túl nyugodt :(


Papp- A 2623 miu/L 1:20 MoM

Szabad B-hcg 61,0 Ng/mL 2,02 Mom

Tarkoredő ( NT) 2,34 mm 1,75 MoM

Kockázat dawn kórra : magas kockázat 1:70


Mit tegyek, milyen vizsgálatra menjek és mikor, ami nem kockázatos a babára??

36 éves vagyok és 80 kg, tudom meghatározó tényező..

Köszönök minden választ előre is!



2016. febr. 12. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Olyan vizsgálat, amiből biztosat tudsz és a babára nincs kockázata, nem létezik.


Azon kell elgondolkodni, hogy ha tudnád, hogy beteg, lehet, hogy elvetetnéd? Akkor végeztesd el a vizsgálatot.


Vagy nem vetetnéd el akkor sem, ha beteg lenne? Akkor teljesen feleseges a vizsgálat.

2016. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek felesleges tudni, hogy a baba egészséges lesz vagy beteg, még akkor sem, ha megtartja.

Sokaknak a beteg baba esetén több idő kell a lelki felkészüléshez (irodalom átolvasása, szaksegítség kérése, elfogadási idő.) Azért jó mielőbb tudni, mert amire jön a baba, kevésbé lehet stresszes a szülő és sokkal több ismerete is lesz a ellátásával, hozzáállással kapcsolatosan.

Ha az anya csak a szülés után szembesül a baba betegségével, akkor még a tejelválasztása is szünetelhet a hirtelen szembesüléstől, stressztől és az intenzív lelki negatív beállítódása (szorongás, félelem) nyomot tud hagyni a gyermek tudatalattijában is.


Ettől függetlenül, ha én megtudnám, beteg gyermekem születne, nem volnék képes az abortuszra. Biztosan lelkesedéssel segíteném.


Sajnos nem tudom, ezek az értékek mire utalnak. Hátha lesz valaki, aki ért hozzá. Én biztosan mielőbb megbeszélném a dokival az eredményt és mondjon ő további tanácsot.

Viszont olyan sok történetet hallunk, amiben a vizsgálatok kimutatták a baba valószínűsíthető betegségét és mégsem lett beteg.


Kívánom neked, teljesen egészséges gyermeketek szülessen, akármit is mutatnak a vizsgálatok és sok erőt, kitartást, higgadtságot, nyugodtságot és minden jót nektek.

2016. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudnék neki ártani még akkor se ha tudnám hogy betegen fog születni... mégis az ember azt szeretné ha egészséges gyermeke születne...
2016. febr. 12. 11:26
 4/12 anonim ***** válasza:
....én köszönöm, amiért ezt írtad :)
2016. febr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1:70 az csak statisztikailag magas kockázat, egy emberre vonatkoztatva elég kicsi esély. (Kisebb, mint annak az esélye, hogy 6-szor egymás után írást dobsz.) A _félelem_, amit ezekkel a _hülyeségekkel_ keltenek a várandós nőkben, viszont nagyon is valóságos egészségügyi kockázat.
2016. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Talintullinak igaza van, ez annyit jelent, hogy 70 ilyen terhességből 1-nél fordul elő Down kór. Abban meg pláne igaza van, hogy nem szabadna ezt csinálni várandós nőkkel! Csak úgy szabadna bármilyen papírt kiadni, hogy egyúttal el is magyarázzák, mit jelent, mi a teendő. Így csak stresszelik a kismamákat, ami árt a babáknak.


Ami pedig a másik kérdésed illeti, a Prena Test az, ami a legkevésbé kockázatos.

[link]

2016. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat! Miután egy félnapot átbögtem, és átböngésztem a netet, választ nem igazán találtam. A két nagy lányom teljesen egészségesen született, a rokonságba se fordult elő semmi ilyesmi, elküldtek most genetikai vizsgálatra, amire március 10.ére kaptam időpontot. Nyugodt nem vagyok, de erősen bízom benne hogy a babám egészségesen fog a világra jönni!
2016. febr. 15. 14:57
 8/12 A kérdező kommentje:
Jah a Prena Test abszolut biztonságos... csak épp nem a mi pénztárcánknak... :(
2016. febr. 15. 15:03
 9/12 anonim ***** válasza:
2016. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen lett a genetikai vizsgálat eredménye?
2016. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!