Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem szabadna megijednem...

Nem szabadna megijednem ilyenektől nem? Egy profit nem érik ezek meglepetésként! Hogy kell már csak a baj után aggódni?

Figyelt kérdés

nem sok ezer km van mögöttem még, de eltudok vezetni sok helyen.

És megijedek néha mondjuk bekanyarodok egy utcába amit nem látok be és pont jön egy autó és hirtelen megijedek.

Nincs kormány rángatás, se gázra nem lépek, se satuzni sem satuzokmcsak megijedek mint egy horror film közben.


vagy megyek védett úton és valaki hirtelen kijön elém mikor oda érek és olyan mintha nem állna meg, és nekem jön... persze nem, de ijesztő!


ezeket meg lehet szokni? hogy csak akkor ijedek meg, ha már az árokban vagyok? vagy már a vonat tol maga előtt?

mert ezek felesleges ijedtségek!



2014. júl. 5. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj, ez egy folyamat, amint szerzel rutint, már nem fogsz ijedezni.

Tapasztalat és az évek

2014. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is megijedek ilyenektől. De én a negatív tapasztalatok miatt. Volt már olyan, hogy simán kikanyarodtak elém, amikor védett úton mentem. Csak azért nem mentünk össze, mert valahogy éreztem, hogy nem fog megállni és számítottam rá, ezért még időben le tudtam fékezni.

Olyan is volt, hogy jött szembe nem belátható kanyarban autó, ahol egy autó is alig fér el. Én mindig szép lassan megyek, hogy lássam, ha jön valaki és meg tudjunk még állni. Na ezen a helyen sokszor tök nagy gázzal jönnek szembe. Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy ő vajon tudja, hogy itt jöhetnek vele szemben is.

Szóval egészséges határok között nem árt a "megijedés". De szerintem ez inkább nem megijedés, hanem hogy tisztában vagy azzal, hogy körülötted mi történik és mi történhet.

2014. júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén 700.000 km után is felmegy a pulzusom már akkor is mikor egy ilyen beláthatatlan kereszteződésbe érek, pedig motorozok is és mindenféle járművet vezettem már. És ha jön egy autó bizony megijedek, de van annyi lélekjelenlétem, hogy akár padlógázt is képes vagyok adni ha arról van szó. Szerintem az elég baj, ha úgy megijedsz, hogy tehetetlen vagy, az elég baj, le kell győznöd a félelmed.
2014. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem mondanám, hogy ijedezek, de már volt két komoly balesetem abból, hogy főútvonalon haladva nem adták meg az elsőbbséget és összecsattantunk. Az egyiknél meg is sérültem. Azóta megpróbálok mindenre felkészülve közlekedni. Az egyik esetben elnézte a fickó a háromszöget, a másik meg olyan részeg volt, hogy ki sem bírt szállni az autójából. Szóval az ijedezésre maradjon csak a horror film, a vezetésnél meg inkább a felkészültség és az előrelátás legyen a fontos. Ma kis hazánkban olyan a közlekedés mint a sakk, te vagy a világos és sosem tudhatod honnan lép ki egy sötét paraszt, de megpróbálhatod számba venni a lehetőségeket :)
2014. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!