Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hónapok óta időnként teljes...

Hónapok óta időnként teljes szomorúság lesz úrrá rajtam, ilyenkor sírok, teljesen befordulok. Szerintetek érdemes orvoshoz fordulnom, megijednem?

Figyelt kérdés

Aztán ha valami kizökkent ( meglepődök, vagy csak egyszerűen elfelejtkezem magamról) azonnal ki tudok szállni ebből az állapotból, de magamtól soha.


VAn hogy órákig tart, van hogy egy percig. Ilyenkor az összes szomorú gondolatomat, történetet az életemben újra élem a fejemben. Nem történt velem nagyon tragédia, a barátommal is jól vagyok, bár elég stresszes életet élek.


2014. jan. 31. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Pontosan leírtad. Én beszéltem erről pszichológussal, jártam hozzá rövid ideig, és azt mondta, ez egyfajta stresszfeldolgozási módszer - azaz így dolgozom fel az élményeket, amik érnek, és így helyezem be a régiek közé. Jellemzően akkor jön nálam elő, mikor valami beszippant - szomorú film, videó, zene, esemény.


Addig nincs baj, amíg nem gyűr ez maga alá, és nem támadnak szuicid gondolataid. Bár az, hogy könnyen kizökkensz, nagyon jó jel. Igazából ez egyfajta terápia magadtól neked. :)

2014. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne kezeltesd magad, kb. mindenkinél előfordul az ilyesmi, bárminek nevezzék ezt a pszichológusok.


Szedjél d vitamint, reggelente igyál meg egy kávét (se több, se kevesebb, ez kedvezően hat az idegsejtekre) sportolj rendszeresen és járj a szabad levegőre. Ha bírod, d-vitamin helyett mehetsz szoliba is. Közben figyeld, meg hogy ha nő vagy, akkor ez a menzeszeddel összefügg-e.


Nekem ezek bejöttek, sokkal ritkábban rossz a hangulatom, pedig aztán volt, hogy ki sem akartam mászni az ágyból, aztán dührohamot kaptam meg ilyenek.

De happy forevör senki sem lehet, szóval az időnkénti rossz hangulat elkerülhetetlen, normális jelenség. Hideg van, rossz idő, front, telihold, menzesz, akármi. Emberek vagyunk! :-) Ne aggódj!

2014. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, látom nő vagy. Akkor mindenképpen figyeld meg, hogy a menstruációval összefügg-e! A menzesz előtti hormonhiányos állapot gyakran okoz érzelmi labilitást, teljesen normális, ezt hívják női szeszélynek, és bizony sokan ilyenkor mindenen sírva fakadnak.


Fent leírtak enyhítik a problémát, tapasztalat.


Ezen kívül, ha szedsz fogamzásgátlót, akkor attól is lehet!

2014. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!