Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az baj ha lassan már több...

Az baj ha lassan már több mint egy hete menstruálok?

Figyelt kérdés

Sose tartott 5-6 napnál tovább a menstruációm, de most már több mint egy 8 napja megvan. A vérzés egyáltalán nem erős, olyan mintha az utolsó napok lennének, de ilyen már 1-2 napja.


Mi baj lehet?


16/L


2010. ápr. 2. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Élsz szexuális életet?Késett az e havi mensid?
2010. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen, a fiatal korom ellenére már 3 éve van barátom, és ha nem is rendszeresen, de igen. Óvszerrel védekezünk.

De sajnos az utóbbi időben, egyéb dolgok miatt 2 hónapja nem voltunk együtt.

2010. ápr. 2. 11:06
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem késett egyáltalán, sőt...

majdnem egy héttel korábban is jött meg.

2010. ápr. 2. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs semmi baj:)Nem rendszeres még a nemi életed se...szerintem a mensid se:)16évesen rendszertelen nemi élet mellett,ha jól védekeztek mikor szeretkeztek,még nem baj ha összevissza van meg:)
2010. ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 éves korom óta menstruálok, most 17 vagyok, és a mai napig iszonyú rendszertelen - lenne, ha nem szednék másfél éve fogamzásgátlót :)

De amíg nem szedtem, nekem is volt, hogy 8 napig, sőt egyszer-kétszer 10 napig is megvolt (bár ez még az első években volt). Amíg nem szedtem a gyógyszert, volt, hogy a barátom megsértődött, mert azt hitte már a 7. napon hogy csak kifogásokat keresek, hogy ne szexeljünk, és hogy miért nem tudom azt mondani, hogy nincs kedvem - pedig tényleg megvolt még, úgy kellett neki megmutatni a betét szárnyát a bugyimon kívülről (éjszakára betétet használok, és rövidnadrágot veszek, hogy ne látszódjon semmi, mert én nem szeretem még anyukám előtt se mutogatni a "szárnyaimat".

Sőt, sokszor ért "baleset" az iskolában is, mert nálam nem lehetett pontosan kiszámolni, hogy na ekörül jön meg, mert nem plusz-mínusz pár napot kellett rászámolni, hanem egy hetet, így állandóan betéttel/tamponnal járkáltam iskolába (manapság ez már persze alap, de általánosban még cikinek gondoltam :D).


Szóval szerintem ne aggódj, ha eddig nagyjából rendszeres volt, akkor valószínű az együttlétek kavartak be, sokaknál van ilyen :)

De ha nagyon aggódsz, nem árt megkérdezni erről egy dokit is esetleg :)

2010. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm megnyugodtam :)

Meg most reggel óta szinte semmi nem jött, szóval valószínű elmúlt.

Bár ma az én barátom is furcsán nézett, mikor mondtam neki, hogy még mindig megvan. Pedig lett volna alkalmunk szeretkezni. De lehet ő is azt gondolja, hogy ez csak kifogás.... :)

2010. ápr. 2. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!