Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha lassan 20 leszek, és 3 éve...

Ha lassan 20 leszek, és 3 éve élek nemi életet, már nincs értelme beoltatni magam méhnyakrák elleni védőoltással?

Figyelt kérdés

Sajnos nem volt rá lehetőségem anno, mikor még nem éltem nemi életet beoltatni , mert ha jól emlékszem akkor olyan 30ezer volt.


Mostmár lejjebb vitték az árát a szérumnak ha jól hallottam.



2016. márc. 14. 16:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha számít valamit, "csak" egy partnerrel voltam,vagyok.
2016. márc. 14. 16:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt az oltást akkor kell megkapnod,amikor még a szexuális életed nulla. 3 oltást kapsz,4-4 hónap különbséggel. Ha már akár egyszer is voltál valakivel együtt óvszer nélkül,akkor már teljesen felesleges. (Nekem házi dokim ezt mondta,de egyébként én 14 évesen ingyen kaptam a kerülettől.:o)
2016. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól látod, most már felesleges. Viszont az nem, ha évente elmész a nőgyógyászodhoz rákszűrésre. Ott mást is vizsgálnak, nem csak méhnyakrákra szűrnek, így nagyon hasznos.
2016. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki, hogy ezt 12-13 éves korban a szexuális élet megkezdése előtt érdemes beadni. De ez sem véd az összes HPV-től ami bajt okozhat, és méhnyakrák HPV nélkül is kialakulhat, szóval szűrésre még oltva is érdemes járni! Ez csak egy plusz védelem lenne, de nem kizárólagos.
2016. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ÉS ha előtte elmennék HPV szűrésre,vagyis,hogy egyáltalán bennem van-e a vírus? Mert van ilyen teszt is. Nem csak a rákot lehet kiszűrni.

ÉS nyilván ha negatív lenne, akkor lehet van értelme az oltásnak.


Amúgy a vírust akkor is el lehet kapni,ha védekeznek gumival. Ettől nem véd még a gumi óvszer se.

2016. márc. 16. 17:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy negatív lenne a vírus jelenléte a kenetben, az nem zárja ki, hogy már elkaptad korábban, csak kigyógyultál belőle. Ez esetben is felesleges az oltás. Azt nem tudom kifejezetten ezekre a HPV törzsekre néznek -e ellenanyagot vérből...én még erről nem hallottam, lehet már van ilyen, de csak ez mutatná meg elkaptad-e valaha.


Amúgy beszélj dokival erről, meg tőlem be is oltathatod magad, maximum feleslegesen adtál érte pénzt.

2016. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!