Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » IR-esek, mozgas, dieta gyogysz...

IR-esek, mozgas, dieta gyogyszer nelkul segitett?

Figyelt kérdés
Nekem az orvosom nem irt fel gyogyszert, azt mondta eloszor probaljam meg csak siman betartani az IR dietat es a napi mozgast persze. Valoszinu azert ne irt mert massal nem volt problemam, csak IR volt a baj, meg valami olyasmi, hogy a TSH kicsit magasabb, ami egyutt jar az IR-el? Igazabol ez mar 2 eve volt, annyira nem emlekszem. Azota eleg "stresszes" idoket eltem at es persze nem nagyon foglalkoztam a bajommal, amikor mondjuk hiztam egy 5-10 kilot es elkezdtem fogyozni 8-9 honapig nem menstrualtam. Lenyeg, hogy ossze szeretnem kaparni magam es vegre belevagni rendesen, mar csak azert is mert ez a nem menstrualas remesen aggaszto. A kerdes, es valojaban tapasztalatra lennek kivancsi, hogy akik nem szednek gyogyszert mozgassal es CH szamolos dietaval helyreallt a ciklus? 21 eves vagyok egyebkent. Bocsanat az ekezet hanyagolasaert, telefonrol irok.
2016. márc. 22. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia kezelésében a megfelelő diéta és a testmozgás akár elég is lehet, mivel ezekkel is kordában tartható a vércukorszint. A diéta segít, hogy ne emelkedjen meg hirtelen, a testmozgás során pedig az inzulintól függetlenül kezdenek el működni az izomsejtekben cukorpumpák, amik a glukózt a vérből felveszik a sejtbe, és így csökkentik a vércukorszintet.

A TSH dologra: a TSH a T4 és T3 hormonok képződését és felszabadítását serkenti, így ha a TSH magas, a T4 és T3 szintje alacsony. Mivel ezek a hormonok a sejtek metabolizmusát, és ezzel cukorfelhasználását növelik, ezért ez még pluszban hozzájárulhat az inzulinrezisztencia okozta magas vércukorszinthez.

Az inzulinrezisztencia alapján és a menstruáció elmaradása miatt gondoltál már esetleg arra, hogy lehet PCOS-ed? (Ha igen, bocsi a kérdésért, ha nem, érdemes lehet felkeresned ezt az oldalt: [link] - ha magadra ismersz a leírt dolgokban, érdemes lehet felkeresned egy endokrinológust ezzel).

2016. márc. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Eloszor is koszonom a valaszod! Igen gondolkodtam rajta, de az orvosom is ezt mondta eloszor! Aknes bor, fokozott szornevekedes, nagy tulsulyom, hajhullasom NINCS. Utolag mar nem nagyon kedvelem azt a nogyogyaszt, a vizsgalat ugy nezett ki, hogy a terhelesest megcsinaltuk, az alapjan mondta hogy eros inzulinrezisztencia es valamit errol a pajzsmirigy hormonrol, ha jol emlekszem, amire viszont tisztan emlekszem, hogy azt mondta az inzulinrezisztenciasok kozott gyakori, mondhatni annak a szovodmenye, de nem akarok hulyeseget mondani, nem 100 szazalek, hogy a pajzsmirigy serkentore mondta. Aztan azt mondta menjek el megint hozza, csinal egy huvelyi ultrahangot mert azon "nagyon jol latszik, ha van PCOS". Ja illetve a terheleses elott mondta, hogy csinal azert is, hogy megnezze mikor lesz menstruaciom, a mehnyalkahartyabol, hogy lehessen a terhelesest csinalni. Elmentem, mikozben csinalta nezegette a monitort es mondogatta "erdekes, akinek PCOS-e van sokkal nagyobb szokott lenni a petefeszke" erre kerdeztem: "Es hol vannak a cisztak?" Erre o: "Ooo nem nem az nem ilyen, azt nem lehet latni igy" Sok orvosi musort neztem, es ha jol emlekszem olyan kis pontosnak kellett volna lennie, ha PCOS, nekem semmi pontocska nem volt, tok sima volt az egesz. Nem is tudom miert nem kerdeztem tovabb, talan zavarban voltam mert ez volt az elso ilyen huvelyi ultrahangom. Tehat ossze vissza beszelt konkretan. Ez utan egy evvel, tehat tavaly februarban elmentem egy endokrinologushoz csinaltatni egy hormonvizsgalatot verbol, de nem menstrualtam alatta! Az osszes hormon a hatarerteken belul volt, tesztoszteron nem magas egyaltalan, a TSH volt 2,9 korul, itt azt olvastam az 1,5 korul a jo, de a hatarertek a leleten, 4,5 korul volt, tehat igy nem volt elteres. Majd az endokrinologus azt mondta, on olyan egeszseges mint a makk es hogy a Homa Index szerint nekem nincsen inzulinrezisztenciam SEM! Na mondom ez csodalatos, hogy mindenki mast mond... De azota tobben mondtak, meg en is gondoltam, hogy ha nincs terheleses, Homa Indexbol siman nem lehet megallapitani van-e inzulinrezisztencia vagy sem. Mindenkeppen el fogok menni egy masik orvoshoz, hogy normalisan kideritsek mi a pontos problema es milyen kezeles kell majd ehhez, csak gondoltam elotte kerdezoskodom itt, hatha van valakinek tapasztalata e teren, vagy hatha van valaki hasonlo helyzetben.
2016. márc. 23. 09:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress fel tényleg egy másik orvost, mert 21 évesen ha PCOS-ed nincs is, ha 8-9 hónapja nem menstruálsz, az nem normális.
2016. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!