Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombám van és kétségbe...

Hüvelygombám van és kétségbe vagyok esve. Mit tegyek még hogy elmúljon? 17l

Figyelt kérdés
Amit tudni kell hogy voltam nőgyógyásznál mert kellemetlenül sok folyást tapasztaltam és a szaga sem tetszett már. A doki canesten kombit írt fel kiváltottam.A hüvelytablettát elhasználtam azzal a reménnyel hogy elmúlik a folyásom. Igen ám már nem tapasztaltam azt amit eddig(ami most van az bizonyára a peteérés miatt)helyette elkezdtem viszketni és piros dagadt lett a nemiszervem. Nagyon be vagyok pánikolva mert nem akarok folyton nőgyógyászhoz rohangálni..Miért jöttek ki ezek a tünetek ha eddig nem voltak? Most kenem magam a krémmel és reménykedek hogy elmúlik teljesen de nem tudom hiszen eddig nem volt ilyen. Kenegessem a krémmel és várjam a csodát vagy mit tudok tenni? SOS

2016. márc. 31. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló ,tabletták , hiányos táplálkozás , vegyszerek is okozzák . Árt a fehér liszt, cukor , ecet , szénsav ipari élelmek . Sok nyers lédús termés és étrend váltás sok víz ivása segít .
2016. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer menj vissza. A canestent csípőből mondja az orvos, mert a legtöbb esetben elég, nem is szoktak különösebb vizsgálatot csinálni előtte, se kenettenyésztést, se semmit.

Nálad viszont nem elég, tehát indokoltabb lenne egy alaposabb vizsgálat.

2016. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia, nem lehet helyi kezeléssel elmulasztani már ebben a fázisban, de a nőgyógyászatot sajnos nem erre találták ki. Engem is 8 hónapig kezelgettek vele, 2x váltottam orvost, mert nem volt javulás, sőt.

Odáig fajult, hogy átterjedt a hólyagomra, és véreset pisiltem. Így kerültem az urológiára és ott gyógyítottak meg (2 nap alatt!!).


Három infó:

1. Ez a probléma a bőrgyógyászatra tartozik és az urológiára. A nőgyógyászat egyrészt a belső női szervek állapotával foglalkozik (méh, petefészkek), nem orvoslás (az urológius bácsim mondta szó szerint, hogy ők egy külön kaszt, nem a gyógyításért vannak, nem csak saját tapasztalatom ez!)


2. Ha nem adnak szájon át is szedhető gyógyszert, nem múlik el.


3. stdinfo.hupont.hu, Neked az I. ,III. és IV. pont.

2016. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vissza kell menni az orvoshoz és közölni vele, hogy csináljon hüvelykenet tenyésztést, abból kiderül, hogy milyen kórokozó van a hüvelyedben és milyen számban és kapsz rá célzott kezelést. Valószínűleg neked nem hüvelygombád van és azért nem hatott a Canesten!

És mindenképpen majd a kezelés után csinálj hüvelyflóra helyreállítást, vény nélkül lehet kapni ilyen készítményt a patikában, a hüvelyben kell használni, miután kikezeltek a fertőzésből.

Illetve ha élsz esetleg nemi életet, akkor a partneredet is kezelni kell, téged egymagad nem elég kezelni!

2016. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Hát ebből ezek szerint tényleg orvos lesz pedig azt nagyon nem szerettem volna :(Viszont most eléggé megijesztettetek.Mi lehet ez ha nem gomba? Valami komolyabb betegség is okozhat ilyen tüneteket? Sajnos úgy érzem sok bajom lesz még ezzel. Viszont az meglepő hogy a tabletta használata után kijöttek más tünetek is..hát nem értem én ezt sajnos:/Úgy is feltétlen kell kezelni a páromat ha mindig óvszerrel védekezünk?
2016. márc. 31. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el a megadott weboldalamat, és minden itt feltett kérdésedre választ kapsz. Mindenki ezeket kérdezi, azért gondoltam, leírok mindent egy helyre, és így csak belinkelni kell.:)

Ha valami nem világos, kérdezz bele nyugodtan, válaszolok itt rá, ha tudok.

2016. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi lehet ez, ha nem gomba?

Mondjuk baktérium.:)

Nem kell semmi komolyra gondolni.

Csak baktériumra antibiotikum kell és nem gombaölő, ennyire egyszerű.

Vagy vannak más kórokozók is nyilván, bármi lehet, ezért kell a tenyésztés és nem hasra ütésre Canesten-t használni.

2016. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Úgy is feltétlen kell kezelni a páromat ha mindig óvszerrel védekezünk?"


Igen, kell.

A 14 leggyakoribb hiba óvszerhasználat során: [link]


Helyes óvszerhasználat mellett is terjedő nemi betegségek: www.kamaszpanasz.hu/hirek/betegsegek/2272/mi-ellen-nem-ved-az-ovszer [link]


Kockázatos nemi partner: akinek egy éven belül legalább 3 partnere volt, illetve óvszer nélküli együttléte volt. A szűrés nem ad elegendő infót erről hamar, mert sok betegségnek hosszú a lappangási ideje (a kórokozó jelenléte hónapok múltán, akár csak a fertőzés után 1 év múlva mutatható ki).

2016. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!