Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló árt vagy használ...

Fogamzásgátló árt vagy használ a bőrnek és a hajnak?

Figyelt kérdés

A fogamzásgátlók bőrre/hajra gyakorolt hatásáról olvasok, és sok helyen azt írják, hogy bőrproblémákra is lehet szedni a gyógyszert, ill. hogy szépül tőle a bőr.


De közben pedig azt is írják, hogy hajhullás és aknés bőr fordul elő a mellékhatások között.


Ez nem ellentmondás? Vagy hogy van ez?



2016. ápr. 13. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni sajnos, mindenki máshogy reagál rá. Van akinél beválik bőrre/hajra, szebb lesz, van akinek semmit, tehát se nem javít, se nem ront,és van akinek ront rajta.

Mivel hormon így lehet jó és lehet rossz irányú a dolog. Én mindkettőben benne vagyok/voltam. A Belarától súlyos akném lett az államon és nagyon büdös lett az izzadságom pedig korábban semmi szagom nem volt, a hajam cserébe nem zsírosodott, heti 1 mosás elég volt, ennek a tájékoztatójában benne is van az akné, meg még sok másikban is. 1évig szedtem, az első fél év tök jó volt, aztán kijöttek ezek.

Lecserélte a doki Nuvaringre és elmúlt a pattanásosság, nincs testszagom, cserébe a hajamat heti 2-3x kell mosni.

2016. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezt nem lehet megjósolni.


Először nekem is gyönyörű lett tőle a bőröm. Pár év után, meg bedurrant és olyan randa lett, amilyen előtte sem volt sose, még kamaszkoromban sem. Abbahagytam, de utána is évekig kínlódtam még a bőrproblémákkal.


A hajam az ugyanolyan volt végig, bár nekem rövid hajam volt, azon kevésbé lehetett észrevenni változást, mert amúgy is sűrűn kellett mosni.

2016. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem szép lett a bőröm és a hajam tőle. Viszont amikor abbahagytam.... na azt nem kívánom senkinek.
2016. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más. Nekem rengeteg mitesszerem lett tőle és zsírosabb a bőröm is. Illetve nem árt gondolni arra is, hogy valóban szükséges-e, vagy csak a bőr meg haj miatt szedi valaki.
2016. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban bőr miatt nem igazán éri meg, főleg ha gondot okoz.

Nekem az aknét amit okozott antibiotikum hozta helyre, azóta még vérzéskor sincs pattanásom!!

Ráadásul sajnos pajzsmirigy alulműködést is okozhat (nekem is lett, valószínű a Belarától) ami zsíros bőrt, hajhullás, libidócsökkenést. Ezt helyretették és minden oké.

2016. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!