Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogyan "barátkoztatok" meg...

Ti hogyan "barátkoztatok" meg azzal a ténnyel, hogy kopaszodtok?

Figyelt kérdés

18 eves lany vagyok. Es hormonok miatt hullik a hajam. (Tobb ferfi hormon). Megmondtak hogy lehet elveszitem az osszes hajam es mar en se latom eselyet h visszanő. A hajbeultetest javasoltak. De nincs ra eleg penz.

Mas is kuzd ilyen problemakkal? Ti hogy torodtetek bele? :( Nekem mar semmi onbizalmam.



2016. ápr. 17. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! 25 éves leszek, lassan másfél éve hullik a hajam. Azóta legalább négyféle bajom kiderült és ezek kezelésével csökkent is a hajhullás, de sajnos nem állt meg. A régihez képest nagyon kevés hajam maradt, kibontva nem is nagyon hordom emiatt. Valószínűleg nálam is hormonális, mert kiderült, hogy a mellékvesém túl sok férfi hormont termel. Kaptam rá gyógyszert (szteroid), de a borzasztó mellékhatások miatt abba kellett hagynom. Ez lett volna a leghatásosabb módszer, hogy a hormonok lecsökkenjenek... Már nem tudom mit csinálhatnék. Egyébként nekem mindenhonnan hullik a hajam, nincs kifejezett kopaszodás, csak nagyon ritka lett.

Hajbeültetésről azt hallottam, hogy nőknél nem olyan hatásos, mint férfiaknál, mert nálunk nem csak egy adott területről hullik, hanem diffúzabban. (Ennek ugye az a lényege, hogy a saját hajadat rakják át hátulról, ahol több marad elölre.)

Neked hogyan hullik a hajad? Mindenhonnan vagy csak fejtetőről? Hormongyógyszert nem írtak fel? Van valami betegséged (pl. PCOS) ami esetleg okozhatja?

2016. ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenhol hullik. Bár a homloknál lehet jobban eszre venni, hogy nagyon ritka a hajam. Mas betegsegrol nem tudom h lenne nalam. Legalabbis nem derult ki még
2016. ápr. 18. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van a homloknál egy folt, ahol feltűnőbb. Bár ez a folt kiskorom óta ott van, most jobban látszik a ritkulás miatt. Mennyire magas a férfihormon szinted?
2016. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mennyi hullik ki kb egy nap? Esetleg nincs ra valami gyogyszer, ami lassithatja a folyamatot? En is nagyfoku hajhullassal kuzdok, napi 140-200 hajszal, most csinaltatok majd hormonvizsgalatot.
2016. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van rá elvileg gyógyszer, de nekem sem írtak még fel semmit érdemben...Nekem genetikai eredetű a hormonzavarom, erre szteroidot adnak (de ez viszonylag ritka eset). Az esetemben ennek kellett volna hatékonynak lennie a hormonok csökkentésében, de helyette csak súlyos mellékhatásokat kaptam :( Vannak férfihormon ellenes gyógyszerek, de valamiért ezeket nekem nem írják fel. Mivel nem akarok kopasz lenni, ezért egy hónap múlva megyek mezoterápiára, ahol szintén hormongátló gyógyszert juttatnak tűvel a fejbőrbe.
2016. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!